Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diplejik Serebral Palsi ve Askerlik..?

rivian37

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Herkese merhabalar. Diplejik Serebral Palsi hastasıyım. CP nedeniyle %20 engelli raporum var. Tecilim 31 Aralık 2026 tarihinde bitiyor. CP nedeniyle askerlikten muaf olur muyum? Bunun için hangi işlemleri yapmam gerekiyor? Teşekkür ederim şimdiden.

Engelli Raporunda yazan ifade: SEREBRAL PALSİ TANILI HASTA YÜRÜMEDE GÜÇLÜK ŞİKAYETİ VAR TABLO 4.1 % 20 KISA MESAFE YÜRÜYEBİLİYOR EĞİM,YÜKSELTİ, BASAMAK VE UZUN MESAFEDE ZORLANIYOR.

Merhaba, askerlik yoklamasına giderken raporun ile başvurabilirsin. Durumuna göre Askeri heyete girip askerlik yapmaya elverişli değildir yani muafiyet alabilirsin.

Tecil bitmeden askerlik şubesine raporumla beraber başvurabilir miyim?

Tecili bozdurmanız gerekiyor..bunu ister E devlet üzerinden ister şubeye giderek bozdurabilirsiniz.

@rivian37,

oguzhana katılıyorum. ben sizin yerinizde olsam tabii imkan dahilinde ise şubeye başvurarak işimi hallederdim.

Eskiden direk gata bakardı, bu muafiyet işlemlerine sen bulunduğun yerdeki bir şubeye giderek daha detaylı bilgi alabilirsin.
2011 de bende şubeye gitmiştim, doğuştan olması sebebi ile direk bana kapalı zarf içerisinde evrak verdiler ve Haydarpaşa gataya gitmiştim.

Tecili beklemenin bir mantığı yok , rahatsızlığın varsa hemen sorunu cozmeni tavsiye ederim.

Benim hastane işlemlerim 1 aya yakın sürmüştü.

Şubeye gidip sorayım en iyisi. Teşekkür ederim herkese.

@OğuzHan112 @Hopee3466 @m32t Temmuzun 30'unda askerlik şubesine gidip engelli raporumu verdim. Bana sonucun bildirileceğini söylediler ancak hala bir cevap gelmedi. E-Devletten yoklama işlemleri kısmına girdiğimde yoklama işlemleriniz devam etmektedir diyor. Bu kadar uzun sürmesi normal mi acaba?

@OğuzHan112 hocam askerlik şubesine gidip bugün sordum. İlk olarak reddedilmiş ve sonradan yeniden değerlendirmeye almışlar ve hala değerlendirmedeymiş. Neden böyle bir şey olmuş olabilir?

Üst Alt