Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diyabetik noröpatide ameliyat çözüm mü?

ali.yıldırım

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar bende birbir yıl önce diyabetik noröpati teşhisi konuldu,haplar ağrıları azaltıyor ama hastalığın ilerlemesini durduramıyor,böyle giderse ayak ve gözlerimi kaybedecğim.Biraz araştrdım ve bu hastalığın kesin çözümü ameliyat gibi görünüyor.Tarsal tunel sinirlerini serbestleştiirlmesi denilen ve ayakta sıkışan sinirlerin ameliyatla serbest hale getirilmesiyle sorun çözülüyor deniliyor.Benim sorum bu ameliyatı olan yada bilgisi olan varmı,bu riskli bir ameliyatmı ve kesin çözümmü bu ameliyat.

Merhaba
Kaç yıllık diyabet hastası olduğunu ve hangi ilaçları kullandığını bilmiyorum ama sanırım yeterince kendine dikkat etmiyorsun sanırım..
Çağımızın vebası STRESS.. Önce bundan uzak durmaya çalışman gerek.. (Demesi kolay dediğini duyar gibiyim,çünkü ben de aynı dertten muzdaribim)..
Diyetine çok önem vermen lazım..
Sabah ve akşam ayrı ayrı olmak üzere en az 30 dakika yürümelisin.. Gün içinde yaptığın işler ve koşturmacalar bunun içine girmez..
Günde en az 2,5 litre su içmen gerekiyor.. Bu da yaklaşık 13 su bardağı eder.. Sabahları aç karnına mutlaka bir bardak ılık limonlu su içmende çok fayda var.
İlaçlarını muntazam ve sürekli almalısın.
Bu şekilde komplikasyonları en asgari seviyeye indirebilirsin.. Bunun dışında ameliyat vs ben önermiyorum.. Çevremde gördüğüm ve internetten forumlardan okuduğum kadarı ile operasyon pek işe yaramıyor.. Çünkü bu hastalık (Diyabet) olduğu sürece zaman zaman sıkıntılar yaşayacağız bu da normaldir..
Bana da 3 yıl önce karpal tunnel teşhisi koydular.. Serçe ve yüzük parmaklarım kasılmış bir şekilde uyanıyordum.. 2 saat sonra ancak düzeliyordu.. Sonra yine kasılmalar başlıyordu.. Ardından parmaklarımın eklemlerinde ağrılar başladı.. Dokunduğum yer ağrıyor halen.. Hele kışın daha çok oluyor.. Her iki elim için de bileklik verdiler ve 1 yıl boyunca mutlaka takacaksın dediler.. Bir de benim işim hassas.. Bilgi işlemciydim. Ellerim hep klavyedeydi.. Sanırım biraz da meslek hastalığı gurubuna giriyor.. Geçmezse ameliyat dediler. Geçmedi.. Halen daha öyleyim. Ameliyat kesin çözüm mü diyorum doktorlara.. Mesleği bırakacaksın diyorlar.. Hassas iş yapmayacaksın diyorlar.. Vs vs vs ... Yapılan operasyon da basit bir şey.. Baskı yapan sinirleri kesiyorlar.. Böylece sen de hiçbir rahatsızlık duymuyorsun :( Rabbim şifa versin ... Görüşmek üzere.

cevabınız için teşekkür ederim,8 yıllık diyabet hastasıyım şekerim raharsız edecek düzeyde değildi ama bu hastalık yani diyabetik noröpati den sonra hayat çekilmez oldu.sonunda bir iyileşme olacağını bilsem yine katlanırım ama bunun sonunda sinirlerin tamamen öleceğini,ayağın kaybedileceğini ve zamanla beni tüketeceğini bildiğim halde beklemek doğrumu.çünkü bu hastalıkta kesinlikle geri dönüş yok.o halde geç kalmamak gerekir ben ameliyat konusunu iyice araştıracağım,prof.fatih parmaksızoğlunun yazısı intrenette okudum ve bana mantıklı geldi.galiba siz bursada yaşıyorsunuz bende yılın bir kısmını bursada geçiririm,sizden rıcam bursada bu konuda tavsiye edeceğniz işinin uzmanı iyi bir doktor varmı acaba.

Üst Alt