Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diz altı protez kullanıyorum. Güdük yerinde sorun oluşuyor. Ne önerirsiniz?

gurgula533

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
slm arkadaşlar ben sol diz altı protez kullanıyorum diğer protez kullanan bir çok arkadaşım gibi ben de bazı problemler yaşıyorum doğal olarak ancak özellikle protezin baskı gören alanlarında sivilce benzeri sert bi yara oluşuyor
sizlerden ricam, bu tip sorunları yaşayıpda bir çözümünü arkadaşımız var ise benimle çözümü paylaşırsa çok sevinirim
şimdi diyeceksiniz ki dr. a git
ama çok gittim ve kurtulamadım bu hilletten :?:

slikon çorap kullanabilirsin.
ama protezin slikonsa zaten..... :?

GURGULA BENDE SOL DİZALTI PROTEZ KULLANIYORUM BENDEDE AYNI SORUNLAR VAR.

Ben de sol dizaltı protez kullanıyorum. Silikon çorap giyiyorum sorun olmuyor. Buna rağmen gene de yara oluyorsa temizliğine çok dikkat etmelisin. Her akşam beyaz banyo sabunuyla ılık suda lifi köpürterek güzelce yıka ve sonra durula. Beyaz sabun yaraların iyileşmesine gerçekten çok iyi geliyor. Sonra da merhemini sürebilirsin. Sabunla yıkamayı ihmal etme.... Sevgiler.

Ben diz üstü protez kullanıyorum ama İlknur Hanım'ın söylediklerine katılıyorum. Protezin temizliği çok önemli..
Benim güdüğümde genelde kilo alırsam ya da ya da kilo verirsem yara oluyor. Yara için Silverdin kremini öneririm.
Yarayı çok kısa sürede iyileştiriyor.

bende protez kullanan biriyim ve aynı sorunları yaşamış ve atlatmış birisi olarak tavisyede bulunayım...

ilk olarak ilknur ablamızın dediği gibi protez ve ampute bacağınızın temizliğine özen gösterinn...

yaraların açılması ve sivilce tiplerinde ödemler oluşmasının en büyük sebebi protezinizin size uygun olmaması...

5 yıldır protez kullanıyorum... ilk bir yıl bana zehir oldu diğer yıllardada sivilce tipi ödemlerle başım dertteydi sebebi ise acemilik ...

protezimin iyi olduğunu düşünürdüm hep ama bacağıma uygun olmadığı için ödemler sivilce tipi açılan yaralar oluyordu...

5 ay önce ayağımı osmaniyede bir medikalde yaptırdım ... çok rahatım o eski sorunlarım yok şimdi....

sizede diyeceğim şu ki protezinizin size uygun olduğuna emin olun...

Üst Alt