Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diz ameliyatında sabitlenen çivilerin alınması..?

catsk

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar

1 ay önce yaklaşık bir ameliyat oldum. Futbol oynarken tibia kemiği kırılmıştı ve ameliyat olmam gerekti. 3 tane çiviyle sabitlediler, kırık da tam diz ekleminde olduğundan biraz zor oldu.
Yürüdükçe acıyor bu acıması normal mi ? dizimi büktükçe falan battığını hissediyorum.
Bir de alınırken uyuşturmuyorlarmış aklım almadı benim nasıl dayanılır ki o acıya ? Daha önce yaşayan arkadaşlar varsa eğer bilgilendirilerse sevinirim.

Allah hepimizin yardımcısı olsun iyi forumlar

Çivilerin alınması için, ameliyatın üzerinden en az bir yıl geçmesi gerek.
Lokal anestezi ile yarım saatte hallediyorlar o işi.
Geçmiş olsun.

1 yıl mı ? Ameliyattan yaklaşık 7 hafta sonra çıkarılacak benim çivilerim.Sanırım farklı şeylerden bahsediyoruz ? :)

[SPOILER=Dizimdekiler de bunlar gibi;][/SPOILER]
Daha açıklayıcı olmuştur umarım :))

Kemiğin resimde görüldüğü şekilde deri dışındaki çivilerle desteklendiğini hiç görmedim catsk.

Deri açılarak kemiğe ameliyatla tutturulan çivilerin çıkarılması o kadar kolay olduğuna göre, bunlar da lokal anestezi ile, belki de anestezi gerekmeden çıkar herhalde:confused:

Biraz araştırdım da bunlara K-Wire yani K teli deniyormuş.Çivi olarak geçmiyor sanırım.Youtubeda bir kaç çıkarılma videosu izledim acı vermediğini söylüyorlar, anesteziye gerek yokmuş.Teşekkürler vakit ayırdığın için empatizan : )

Üst Alt