Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diz kapağı kayması sorunu olan var mı?

ceto7856

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Diz kapağı kayması sorunu yaşayan fizik tedavi yada ameliyatla bu sorunu çözebilen var mı. Bu konuda bilgisi tecrübesi olanlar yardımcı olabilirler mi?

Geçmiş olsun diz kapağı kayması olmaz büyük ihtimalle diz kapağın yerinde çıkmıştır yürürken ortopedi cihaz mi kullanıyorsun destek olması için elini dizine mi koyuyorsun istanbulda özel doktor sayın hacı kutlu var gerçekten çok iyi bir doktor allah bin defa razi olsun doktordan istersen bir git muayene ol

ahmet hocam diz kapağının yerinden çıkması gibi bi durum söz konusu değil. Dize bağlı üst bacak kaslarındaki eşit olmayan gerilme durumundan dolayı (üst bacak dış kısım kasların içe göre bacak hareketinde daha fazla gerilmesi) diz kapağı dışa doğru kayıyormuş bende yeni öğrendim. Lateral gevşetme denilen bir ameliyatı varmış. Fizik tedavi ile çözebilirsin dedi doktor fizyoterapistin verdiği hareketleride yapıyorum ama çok fazla bi gelişme olmadı maalesef.

Kardeşim fizik tedavi ile olacak is değil ben çok doktora gittim fakat anlamadilar en son istanbulda doktor hacı kutlu ya gittim ve diz kapağımın yerinden çıktığını söyledi çünkü yürürken çok zorluk çekiyorum ama su anda normal yürüyorum sana tavsiyem kardeşim istanbulda hacı kutlu var bir muayene ol gerçekten ne demek istediğimi anlayacaksın

teşekkürler ahmet hocam allah razı olsun siz ameliyat oldunuz mu nasıl atlattınız şimdi nasıl durumunuz inşallah iyi bi netice elde ederim benimde yürüyüşümü oldukça kısıtlıyor bu durum.

Geçmiş olsun kardeşim ben ameliyat oldum şu anda gayet iyiyim benim diz kapağımın kazadan dolayi yerinden çıkmıştı yürürken zorluk çekiyorum bir çok doktor araştırdım diz kapağı dondurmak gibi laflar söyledi halbuki bu sistem baya eski bir sistem ben araştırdım doktorları ve Sayın hacı kutlu yu buldum muayene oldum sonrada ameliyat oldum şu anda gayet yürüyorum sağlıklı bir şekilde sen yürürken elini dizine koyuyormusun veya eline dinden destek alıyormusun internetten araştır sayın hacı kutlu yu gerçekten bana dua edeceksin hemde doktorada istanbulda özel muayenesi var ameliyatında özel hastanede yapıyor

Bende de aynı sorun var ceto ne durumdasın ameliyat oldun mu?
1,5 yıldır bu şekildeyim birçok doktor ameliyat olma garantisi yok derken biri olacaksan çok iyi birine ol bu ameliyat ortopedinin en ağır ameliyatlarından biri ve çok ince hesapalr gerekiyor diyerek fahri Erdoğan a yönlendirdi. fizik tedaviyle vastus lateralis kasımı çalışırken kalçam aşırı zorlandığı için şimdi de kalça çıkığı gelişti ve orda kireçlenme başladı. Fizik tedaviyle sonuç alınabileceğini sanmıyorum kaymaya sebebiyet verecek kas hasarı kesinlikle cerrahiyle dengelenir. Ama herkese olmamak lazım bu ameliyatı bu da bi gerçek.

ameliyat olmadım izmirde bir profesör ameliyata gerek yok dedi. Sizin kaymanın nedeni nedir. Üst bacak kasları için pilates yaptım faydası oldu. Dengeli bir kas yapısı sağlıyor başka hiçbir sporda bu yok. Bu konuda uzman bir fizik tedavi uzmanından pilates yardımı alabilirseniz faydası olur. Ayrıca kapakta dengesizlik olduğu için kıkırdakta aşınma oluyor. Ben ayrıca 3 seans proloterapi tedavisi gördüm. Faydasını gördüm çok şükür daha iyiyim ama %80 diyebilirim. Ayrıca nasıl bir fizik tedavi süreci geçirdiniz kalça çıkığı olması şaşırtıcı. Geçmiş olsun zor bir rahatsızlık bu yüzden sporu bırakan sporcular var. Proloterapiden pilatesle birllikte fayda görebileceğinizi düşünüyorum. Ancak sabır ve azim gerekli kolay olmuyor.

Kas güçlendirme yaptım geçici olarak bi rahatlık sağladı diyebilirim ama bıraktığım anda kas kendini tekrar bıraktı kapaktaki eğim azalıyor fakat tamamen gideremiyorum. Kinezyoterapi bantları da rahatlama sağladı kas grubunu güçlendirdi. Ama bu şekilde idare edemeyeceğim için dalında iyi bi hoca dan ameliyat için söz aldım. Fahri erdoğan a ameliyat olacağım. Kendisine başka bir doktor yönlendirdi daha önce bu rahatsızlığı yaşayan ve hatta hatalı operasyon geçiren bi hastasını ameliyat etmiş ve başarılı sonuçlanmış.

geçmiş olsun inşallah beklediğiniz gibi sonuçlanır. dedikleri gibi zor bir ameliyat çünkü kaymaya neden olan gerilimi fazla olan kasın kemiğe bağlandığı kısımdaki bağları kesip gerilimi azaltıyorlar. Sıkıntı şurda hangi açıda kaymaya ne kadar kesi uygulanacağına dair net bir bilgi yok tamamen hekimin bilgi ve becerisine bağlı kalıyor. Bide herkaymanın nedeni kas güçsüzlüğü değil bunu sporcularda yaşıyor kasın dengesiz geriliminden kaynaklı güçsüzlükten değil. Bu durumda güçlendirme değil germe yapıp kası uzatıp gevşetmek gerekli çoğu doktor bunun bile farkında değil. Sizin rahatsızlığınız herhangi bir kaza yada çarpma benzeri bi durumdamı oluştu. Tekrar geçmiş olsun ameliyattan sonraki deneyimlerinizi de burda paylaşırsanız çok faydalı olur zira bu durumda olup cevap arayan çok insan var. bende takip edicem. iyi günler

Teşekkür ederim. Ben kas grubunu aşırı zorlayıcı bi hareket yaptıktan sonra kayma oldu teşhisin bile konması ayları buldu. Çünkü kayma mr da görünecek kadar belirgin seviyede değil. En iyi doktorlar bile birşeyin yok deyip akıl hastasıymışım gibi davrandıklarını biliyorum. Vastus lateralis kas grubu gözle ve elle hissedilcek derecede güçsüz ve zayıf bir doktorun dediğine göre kas yırtılıyor ama gevşek kaynıyor ve aynı tonus elde edilemiyor uzun kalıyor. Fahri hocaya göre bir ihtimalle kasın patellaya bağlandığı tendona hasar olmuş olabilir bu yüzden kası güçlendiremiyor olabilirm. Önce ve sonra olmak üzere birkaç atroskopik işlem yapacak sanırım. İyi bi isim bnde onun bu konudaki tecrübelerine güvenmek zorundayım. Yaşadıklarımı ve yapılan işlemleri burda da paylaşıcam tekrardan dediğim gibi fizik tedavi işe yarıyor ama ömür boyu yapılması gerekiyor ayrıca zorlayıcı oalbiliyor diğer eklemler için. Ne kadar fizik tedavi yapılsa da kıkırdak hasarı devam ediyor diye düşünüyorum bu rahatsızlıkta. Tekrardan geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum.

Teşekkür ederim denediniz mi bilmiyorum fakat ameliyat öncesi proloterapi tedavisini denemenizde bence fayda var. Çünkü vücutta hasar gören ve tam olarak onarılamayan kas, bağ ve tendonları en etkili ve zararsız şekilde tedavi eden bi yöntem. Bİ araştırın derim. Kendimde denedim faydasını gördüm. Hala devam ediyorum. ameliyat olsanız dahi etkilerini azaltmak ve çok hızlı iyileşme için deneyebilirsiniz.

Prp tedavisi 1 seans olarak diz içime uygulandı belli bi süre kıkırdak dokunun kayganlığını artırdı ama bi onarma yapmadı malesef sadece kıkırdak doku üzerine etkili ama asıl sebebi ortadan kaldırmadıkça ağrılarım da azalmadı malesef.
Bu arada pilates lastiğini ayak bileği ne geçirip çekme hareketi yaparak bölgesel kas güçlendirme egzersizi yapıyorsanız dikkatli olmanızı öneririm benim kalça eklemime zarar verdi bu hareket.
Kinezyoterapi tedavisi uyguluyorum bantlarını fizik tedavi uzmanları uyguluyor ve en etkisini gördüğüm yöntem bu oldu size de öneririm. Ben öğrendim ve bantları artık kendim uyguluyorum 1 hafta vücutta kalıyor uygulandığı kas grubunu uyararak daha fazla geliştiryor tonusunu artırıyor diz kapağını sabitliyor şuan bu yöntemle idare ediyorum size de öneririm fizik tedavinin de etkisini artırır. Marka olarak ares marka bulursanız özellikle çok farkediyor etkisi.
Birde benimdizimdeki kayma normalden farklı olarak dışa değil içe gelişmiş yani dizim iç yana doğru kaydı hafif dereceli birçok doktor kayma yok diyor mesela mr ve BT ye bakarak (tecrübeli olanlar hariç) ama şuan konromalazi 2 var bende ve günlük yaşamımı çok etkiliyor kıkırdak dokusu geri gelmeyen bişey ve ben tamamen kaybetmek istemiyorum kıkırdaklarımı.. Ameliyatı ertelersem ömür boyu ağrıyla yaşıycam bu yüzden. Yaşım 25 istediğim gibi yürüyemiyorum kısıtlamak zorunda kalıyorum kendimi sürekli bu yüzden ameliyat fikri var bu sorunun ameliyat dışında tamamen ortadan kalkmayacağını düşünüyorum. Dediğim gibi kas veya bağ dokularım da yırtılma sonucu gözle görülür derecede güçsüz kaldı.

Ahmet kartal.

hocam benim de dizimde hicbir problem yoktu. Belim agrimisti birisi belimi cignedi kontrolsuz bastifi icin belde fitik olusmus. Dizime de dizlerin yamulmus dedi saga sola dogru buktu .geri zekali.

Simdi dizimdeki oluklarda hafif kayma olmus. Menuskus olusmus .yani saglam olan yeri bozdu dagitti. Haci kutlu bu meniskus konusumda ve kayma.konisinda eski sagligima kavusturabilirmi. Topal kalma durumum olabilir mi cvb inizi bekliyorum

Geçmiş olsun senin yerinde olsam sayın hacı kutlu ya bir muayene olurum çünkü gerçekten çok iyi bir doktor

Ahmet kartal siz bu diz kapağı kayması ameliyatını oldunuz mu diziniz tamamen eskisi gibi oldu mu ameliyat sonrası? Ne kadar sürede ayağa kalktınız ameliyatan sonra bilgi verir misiniz?

Ve size uygulanan yöntem lateral gevşetme denilen yöntem miydi? Atroskopik olarak mı yapıldı ameliyatınız? Cevap bekliyorum bende ameliyat düşünüyorum iyi günler..

Üst Alt