Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diz üstü amputasyon, kısa güdük, değnekler

bionic

Yasaklı Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
herkese merhaba

ben henüz 3 aylık protez kullanıcısıyım.
diz üstünden ampute oldum ve güdüğüm malesef kısa bir güdük.
3 aydır değnek yardımıyla yürüyorum. 1 hafta önce tek değneğe düşebildim. ama sanki bu tek değneği hiç bırakamayacakmışım gibi geliyor( össur mouch knee kullanıyorum)

size sormak istediğim şu;
diz üstü ampute olup da değneklerinizi ortalama kaç ayda bıraktınız ve düzgün yürümeye başladınız
diz üstü ampute seviyeniz yani güdüğü kısa olan arkadaslar varsa ayrıca sormak istediğim tecrübeleriniz olacak

Merak etme alışırsın bende seninle aynı durumdayım. Ben 31 yıl önce kaza geçirdim. Alışınca koşmaya da başlarsın ben koşabiliyorum :eek:

byilmaz21 teşekkür ederim. pazar günü tek değneğide evde bıtaktım değneksiz baya antreman yaptım. yürüyorum ama biraz aksayarak oluyor daha henüz 5 ay oldu protez kullanmaya baslayalı. 5 ay daha gecsin bakalım nasıl olacak

bionic

Çok geçmiş olsun çok uzun sürmez değnekleri atarsın ilk başta zor geliyor aslında zor gelen bu durum kabullenmek kendinle barışık olmalısın melankolik takılma. Hayat devam ediyor mutlu olmaya bak.

byilmaz21 o saydıklarının tam tersiyim ben. özgüvenim tam alnım acık sırtım dik protezimi göstererek gezerim utanmam sıkılmam. sadedce değneksiz yürüyemiycekmişim gibi geliyor o yüzden yazdım

@bionic

Sanırım beni yanlış anladın. Utanılacak bir durumdur veya ayıp veya utanılacak birşeydir de demedim. Sağlıkl iken engelli kalmak insanda bir burukluk yaratıyor sen öyle bir anlattın sanki iyi ki kaza geçirmişim şeklinde anlayacam nerdeyse. İnsana ilk başlarda garip geliyor sağlıklı iken kaza geçirmek ve bazı şeylere maruz kalarak yaşamak bunun yarattığı kötü hisler ister istemez oluşuyor. Benim söylemek istediğim bu

Üst Alt