Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dizimden aşağısını kestirip protez kullanmak istiyorum?

memphis

Yeni Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
Merhabalar arkadaşlar,

Foruma bugün üye oldum.

Benim sol bacağımın diz üstü 22cm kısa. Bundan dolayı çok ameliyat oldum hatta en son çapa tıp fakültesinde Prof. Mehmet Kocaoğlu ve Prof Mehmet Çakmak uzatmak için ilizarov ameliyatı yaptı ancak en fazla 6 cm uzadı. Ancak hala 22 cm kısalık var. Dizimde ameliyatlardan dolayı kullanılamaz hale geldi.

Şimdi benim niyetim dizden aşağısını kestimek ve protez kullanmak.

Bu konu hakkında sizlere sorum olacaktı.

dizden aşağı kesim ameliyatları nasıl olur.

her doktor bunu yapabilirmi

ameliyattan sonra ağrılar çok olurmu.

ameliyattan sonra nelere dikkat etmek gerekiyor.

ameliyattan kaç ay sonra iyleşir ve protezi kullanabilirim.

memphis arkadaşım sol dizin kullanılamaz hale gelmiş söylediğine göre ....

ama ameliyat içinmi yoksa yürümek içinmi kullanılamaz hale geldiii...

hem kısalık dizden aşağıda değil dizden yukarıda diyosun... neden kestirmek istersin anlamadım diz oynamıyor diye bacak kesttrilmez ki...

bende diz altı protez kullanıyorum ... ama bu ayaklara alışana kadar neler çektim ... eminim ki diğer protez kullanan arkadaşlarımızda öyledir...

bir protez ayak yaptırmak kolayda değil maddi manevi yönden durumunda iyi olmalı...
eğer ayaklarını ağrısız acısız bi şekilde kullanabiliyorsan bu hayalinden vazgeçmeni isterim....
eğer az bi şekilde de olsa bacağını kullanabiliyosan ne mutlu en azından o senin kendi bacağın...

dizaltı protez kullanmak istiyorum sorun ayak bileğimde deseydin ozaman tavsiyem değişik olurdu tabi....
kullananlar bilir dizaltı protez ile dizüstü protez aynı kolaylıkla kullanılmıyor...

merhaba...Biseem kardeş "kullananlar bilir dizaltı protez ile dizüstü protez aynı kolaylıkla kullanılmıyor... " derken dizüstü protez daha mı kolay kullanılıyor?

bacağını kestirmek başlangıçta korkutucu gelsede şu anki durumundan daha iyi olacağından emin ol en azından estetik olarak doğal yürüyebileceksin hatta alışınca normal bir uzvun gibi oluyor protez ben 5 yaşında kullanmay başladım o süreci hatırlamıyorum ama çok uzun bir süreç değildi 6 ay falan ilk başta alışman tabıkı zor ama zamanla herşey kolaylaşıyor

Üst Alt