Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dizimden kemik aldırma ameliyatı olacağım ama korkuyorum..?

epistomos

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar 17 yaşındayım. Sağ dizimde 2013 yılında doktora gittiğim de öğrendiğim doğuştan bir fazla kemik var. Tam olarak sağ diz kapakçığımın sol tarafında yani sağ bacağımın sol bacağıma bakan tarafında.

Ameliyat olmam gerek ama narkozdan korkuyorum, bir daha uyanamamaktan korkuyorum. Yapacakları şey o fazla kemiği keserek almak. Lütfen ameliyat deneyimi olanlar, anılarını yazarsa benim için çok büyük destek olur. Şimdiden teşekkürler.

epistomos

Narkoz için ekstra riskli bir durumda mısın da korkuyorsun kardeşim? Çok riskli bir başka hastalığın varsa, yomun bakımı tam teşekküllü olan bir hastaneyi tercih edebilirsin.

Narkoz alma sende epidural ve periferik anestezi diye birşey var.

Merhaba,internette araştırırken sizi gördüm aynı problem bende var geçen hafta doktora gittim sag dizimde aynen sizin anlattıgınız gibi bir kemik var ameliyat olmam gerektığını söyledi doktor..acaba siz oldunuz mu❓Cevap verirseniz sevinirim

Jubel83

Merhaba. Eylül ayının sonunda oldum. Belden aşağısını uyuşturarak yaptırdım, genel anestezi istemedim. Hiç bir acı vs. hissetmeden ameliyat bitti. Yaklaşık 1 saat sürdü. Çok basit bir ameliyat korkmana gerek bile yok. 1 hafta sonra yavaş yavaş yere basmaya başladım. Geçmiş olsun.

Üst Alt