Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dizlerimden aşağı şiddetli yanmalar ve uyuşma oluyor. Sebebi ne olabilir?

kantutar42

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
Selam arkadaslar benim son iki aydan beri ayagımdaki yanmaların artması heri iki ayagımda dizden aşagısı şiddetle yanıyor buna birde karıncalanmalarda eklendimi delirdiyor rahatsızlıgım l1 lomder ( bel kırıgı ) günde 6 tane lioresel atıyom fayda etmiyor + günde 4 tane de neurontin 800 mg yine fayda etmiyor daha öncede lyrca 300 mg günde 2 tane kullanıyordum tesiri olmuyor yanmaların hakkından gelemiyorum bilginiz varmı aşırı derecede yanmalar ve karıncalanmalar hakkında bunların ikisi birden olunca birde şişiyor ayaklarım ozamanda ayagımı yere basamıyorum hepinize selamlar

L seviyesi ve özellikle yine bu seviyedeki ateşli silah yaralanmalarında bu yanmalardan sıkça şikayet edildiğini biliyorum. Lioresal bu şikayetinizle ilgili bir ilaç değil, istem dışı kasılmaları düzenlemeye yönelik yaygın olarak kullanılan bir ilaç. GATA'da rehabilitasyon gördüğüm yıllarda yatan gazilerin çoğunda bu şikayet vardı ve havuz terapisiyle hafifletmeye çalışılıyordu bu yanma ve karıncalanmalar. Ayakların şişmesi tehlikeli, dolaşım problemi de olabilir.

Benim seviyem oldukça yüksek, Thoracal 4/7. Sakat kaldığım günden beri yanma, karıncalanma ve uyuşukluk hissi mevcut ve bir gün olsun geçmedi, artık bunu iyice kanıksadım. Ayaklarımda şişme de oluyor çok uzun süre tekerlekli sandalyede oturursam. Bunların hepsi omurilik felcinde hemen hemen büyük çoğunluğumuzun yaşadığı sıkıntılar diye anlatıyorum. Tabii sizin şikayetleriniz günlük yaşamınızı etkileyecek düzeyde ise bir saniye bile beklemeden doktora gitmeniz daha mantıklı olacaktır.

Üst Alt