Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doğuştan Çarpık Ayak (Pes Ekinovarus) için smart correction yöntemi..?

musicman131

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamlar. 33 yaşındayım. Doğuştan çarpık ayak nedeniyle küçükken geçirdiğim 4 ameliyat sonucu sağ ayağım (bacak değil) sola göre 4-5 cm daha kısa ve içe dönük.
Ayakkabı giymemde zorlanmam ve kozmetik nedenler dolayısıyla ameliyat olup düzeltme ve uzatma işlemi gerçekleştirmek istiyorum
. Şu ana kadar mail yoluyla Muharrem İnan hocayla ve yüzyüze olarak da Alper gökçe ile görüştüm. Muharrem hoca ameliyatın mümkün olduğunu ama önce muayene olmam gerektiğini söyledi fakat henüz gidemedim.
Alper Hoca da muayene sonucu smart correction ile bu işlemin gerçekleşebileceğini söyledi. Daha önceden böyle bir operasyon geçiren ya da duyan, gören var mı? Operasyonda risk var mı? Alper Hoca ile ilgili görüşleriniz nedir? Önerileriniz var mı?

Teşekkürler.

Merhaba,

Uzatma ameliyatı doktor için en kolay hasta için en zor ameliyatlardandir. Olmadan önce çok iyi düşünmek gerekir, keza ben düşündüm ve olmamaya karar verdim:) çünkü dört cm kısalık vardı, vücut yaradılış olarak iki cm e kadar absorbe edebilirmis, geriye iki cm kalıyordu, o da ameliyat olmaktansa yapay topukla halledilir diye düşündüm, rahatım çok şükür. Her gün milimetrenin dörtte biri kadar uzayacak ve uzsrken de sancidan öldüren bir süreçtir. Doktorum o zaman bütün detaylarıyla anlatmıştı ve tek cevapta hayır dedim:)

Uzun süren tedavi sonrasında eğer yaş da ileriyse kemiklerin kaynaması ihtimali zorlaşıyor ve hastalar kemikler kaynamazsa bu kez de bu kadar ağrıyı çektim ve sonuç hüsran oldu diyerek psikolojik bunalım geçiriyormus...

Moral bozmak için değil ama aydınlatıcı olması açısından paylaşmak istedim.

Saygılarımla

Üst Alt