Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doğuştan kalça çıkıklığım var. Kemik uzatma ameliyatı olabilir miyim?

sevda asi

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
mrb öncelikle bnm yaşım 19 sol kalçamda doğuştan çıkık var ve şuan 8 cmlik bir fark var kaç ay öncesine kadar protez istiyodum iyice arastırdıktan sonra vazgeçtim ve kemik uzatma ameliyatını duydun acaba banada faydası olur mu ??

Son düzenleme:
sevda asi bende de kalça çıkığı var.5 yıl önce kemik uzatma ameliyatı ile ilgili bilgi almak için hacettepe hastaneye gittim.profesör, bu yöntemin bacak kaslarını incelttiğini, ve bacağımın uzamasının ileride kalçaya protez takılmasını engellemeyeceğini ve bu ilizarov yöntemini tavsiye etmediğini söyledi.

sevda asi doktor önermediğinden olmadım.8cm fazla size tavsiyem ortopedik yukseltici ayakkabı kullanın.ben cok geç kullanmaya başladım aksamaya bağlı omurilik egriliği,kreçleme,kalçada belde ağrılar oluştu.ortopedik ayakkabı ve evin içinde terlik kullandığımda yürümek konforlu oluyor. , ağrımda minimum düzeyde oluyor ve mumkun olduğunca zayıf olun.
Yaşınız küçük kireçleme başlamadıysa doktorlar normal ameliyat yapamıyorlarmı

zeynep82 diyarbakırda oturuyorum buradaki doktorlar hiç iyi değil güvenemiyom
protez istemiyom 😒😒

Yaşınız küçük protezin kullanım ömrü var,daha sonra kalça revizyonu ameliyatı gerekebilir bu ameliyat hem ilk ameliyattan daha zor hem de ikinci protezin ömrünü kısaltıyor.bende erken yaşta protez ameliyata karşıyım yeterki kalçanızı mümkün olduğunca koruyun bacak kalça kaslarınızı güçlendirin.ve öğrenebiliyorsanız yaşınız ilerlemeden iyi bir doktordan protezsiz ameliyat olabilip olamayacağınızı öğrenin. Geçmiş olsun.

istanbula gidecem olmazsa bilmiyorum hakkımızda hayırlısı olsun sizede geçmiş olsun

Üst Alt