Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doğuştan Radius yokluğu nedeniyle ameliyat olan kimse var mı? Tecrübeleriniz..?

uslug2008

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
iyi gunler

benım kızım 21 aylık, dogustan radıusu yok, yanı sol elının bas parmagı yok. elındekı dırsekten ıtıbaren koldakı bır kemıgı yok.
ılk amelıyat oldu bır daha olacak. yanı ısaret parmagı bas parmagının yanına gelecek, kolu bıraz daha uzayacak.

boyle bır amelıyat olan var mı

bana bu konuda yardım eder mısınız

Benimde doğuştan iki kolumun radiusu yok,bileklerim yok,baş parmaklarım kuvvetsiz ama bununla ilgili ameliyat olmadım ve kesinlikle bu aameliyatı tavsiye etmem.Az çok anotomi bilgimden minicikte olsa tıp bilminden mütevellid,çocuğunuz ameliyat olmasın.Benim rahatsızlığım tar sendromu ,çocuğunuza bu teşhis konuldu mu bilmiyorum.Ama tar sendromlu bir arkadaşım ameliyat oldu,evet kolları biraz daha uzadı ama sadece görüntü,önemli olan fonksiyonellik değil mi?platinlerde ekstra zahmet veriyor,platinleri mi korusun kollarını mı?Trombosit hücreleri kanda sayıca düşük ise ameliyatta trombosit verilecek,bunun için kişi ayarlayacaksınız,kan ayarlayacaksınız,bir ton zahmet,diğer komplikasyonlarda cabası.Ben sağ dizimden ve burnumdan ameliyat olmam gerekiyor ama sırf bu zahmetten olmuyorum,bu acıya katlanıyorum ama diğerine katlanamam.Benim sağ kolum 15 cm.,sol kolum 35 cm. minicik kollarım ama parmaklarımı kullanabildiğimden sorun yok.
Velhasılı kelam bu ameliyatı iptal edin.
Bu sorunuza benden başka cevap verebilecek kimse olduğunu sanmıyorum.Sitede radiusu olmayan tek ben varım.Yanılıyorsam düzeltsin radiussuzlar.:)

slm öncelikle gecmiş olsun dıyorum rabbım sabır versın en guzel mutluluklar senınle olsun sakın yanlıs anlama ıcımden gecenlerı yazıyorum cunku ben sımdı sızlerı dah ıyı anlıyorum amelıyat konusunda verdıgın bılgı ıcın tesekkur ederım kızımın bır sendromu yok sadece radıusu yok ıste kalbıde kapandı baska yerınde eklem eksıklıgıde yok ALLAHIM boyle uygun gormus ne edelım bız kabullndık artık kendıde kabullendı henuz kucuk ama bebeklerın ellerın bakmıyor artık onceden bakardı bırde kendı elıne bakrdı yokk derdı sımdı yapmıyor artık bunu bende artık aglamıyoum senınle tanısmak ısterım mns adresım vereyım nnnnara_20@hotmail.com mutlaka goruselım tanıstıgımıza cok sevındım sevgıyle kal

Mrblar. 5 gün önce doğum yaptım bi oğlum oldu. Oğlum her iki kolundanda aynı rahatsızlığı taşıyor radius yokluğu. Ameliyat etmeyi düşünüyorum ben oğlumu. Bence sizde ameliyat edin. Ankara numune hastanesinde metin akın ve onur ünal bey diye çok iyi iki doktor var onlar çok iyi ameliyat ediyorlar zor bi süreç bizi bekliyor fakat çocuklarımızın mutluluğu gerekeni yapmalıyız. Çok geçmiş olsun.

Üst Alt