Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doğuştan sol kalça çıkıklığı, doğum ve sonrasındaki kötüye gidiş..? [Soru]

şef20

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
selam.
Eşimin doğuştan sol kalça çıkıklığı var. İki tane çocuğumuz var. İlk çocuğumuzun doğundan sonra kalça çıkılığı biraz daha arttı. Doktora gittiğimizde ameliyat olması gerektiğini, eğer olmazsa daha da kütüleşeceğini, kısalma olacağını söyledi.
Eşim şu an 29 yaşında ve doktorun dediği gibi çok kötü oldu. sol dizinde dışa kayma, incelme ve kısalma oldu. Doktora gidemiyoruz çünkü ameliyattan korkuyoruz. Dahada kütüleşir diye...
Bana bu konuda ayrıntılı olarak yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler

İyi ama bu sizin kaçarak kurtulabileceğiniz bir şey değil ki. Bence bir an önce doktora gidip ona göre hareket etmelisiniz. Hatta bir değil, 2-3 doktora gidin derim...

Hem unutmayın, artık bu ameliyatlar o kadar zor değil. Tabii gecikmiş bir vaka ise biraz daha sıkıntılı olur ama, genel anlamda ameliyat olmamaktan daha kötü değildir.

ameliyattan hic korkmayin kötülesir diye, muhtemelen esinize protez takilacaktir
bende 29 yasinda aynen iki hamilelikten sonra agrilarim artmisti ve o yasta total kalca takildi biraz zor bir sürec ama sonrasi cok rahat simdi, bu agri siziyi cekmeye hic gerek yok hem esinizin tek tarafli benim iki taraftandi bosuna kendinize dert etmeyin

merhaba ben doğuştan kalça çıkığıyım doğum yapmadan önce ayağımdaki kısalık 2,5cm idi 3 doğumdan sonra ayağımdaki kısalık 9cm çıktı ağrılarıda dayanılacak gibi değildi 8ay protez ameliyatı oldum ağrılarım bitti ve ayağımdaki kısalık yine 2,5 santim oldu çok rahatım şu an size tavsiyem biran önce ameliyat olmanız geçiktirmek kemik yapılarını daha çok bozuyor korkacak birşey yok ben bunları yaşadımşuanda çok iyiyim geçmiş olsun en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz inşallah

Üst Alt