Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doğuştan tek böbrekli olan kimler var?

gzmclk

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar. Oğlum 7 aylık doğuştan tek böbreği yok. var mı aranızda benim gibi ? Var ise sormak istediklerim var ,yardımcı olabilir mısınız?

Merhaba benim oğlum da aynı durumda siz ne gibi islemlerden geçtiniz siteye yabancıyım konu hakkında nasıl konuşabiliriz karşılıklı

Öncelikle şunu söylemek istiyorum tek böbrekli binlerce insan var ülkemizde.Bunladan bir tansi de benim amcam.Tek böbreği olduğunu 40 yaşında tesadüfen öğrenmiş.Askerliğini normal olarak yapmış.
Şu an kendisi 5 senedir şeker hastası ve 63 yaşında.

Kısacası sağlıklı olan tek böbrek bir insana ömür boyu yetmektedir.

Umarım başka bir sorun çıkmaz tek böbrekle ilgili.

Olması gereken yerde konumlanmayan yani ektopik böbrek şeklinde olması beni endişelendiriyor acaba böyle yerleşimli olup da sorunsuz yaşayanlar var mı? Hiç duydunuz mu veya ?

Merhaba benim oğlumda tek böbrek olarak doğdu diğer böbreği oluşmus AmA gelişmemiş yok gibi yani ama kanallarında sorun var ve sol BÖBREĞIN altında oluşmuş ama gelisememis sizin durumunuz nedir nasıl ilerlediniz merak ettim

Üst Alt