Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doktor astım dedi. SFT sonucunu yorumlar mısınız?

optimus58

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Yaşım 22, 8 yıldır sigara kullanıyorum. Durumum nedir acaba? Doktora heyecandan ayrıntılı da soramadım.

optimus58 mrb
Sft testiniz gayet iyi ve normal çıkmış
Rahatsızlığınızla ilgili net bilgiyi doktorunuz size bilgi vermesi gerekir hangi şikayetle başvurdunuz doktora?
Bu değerler çok iyi.

Nefes darlığı, hırıltı. Gerçekten iyi mi? Ben sormayı unuttum da. İlk gittiğim doktor 2-3 yıl önce kronik bronşit dedi. Ama sft falan yapmadı. (Galliba hastanede cihaz yoktu çünkü göğüs bölümü kapatıldı daha sonra), iki ay önce de yeni doktora gittim nefes darlığı, hafif hırıltı sft ye yolladı ve sonuç bu. Sonra sırtımı dinledi astım dedi. Benim midem şişiyor hep, reflü ile karıştırlıyormuş galiba.. Sft testim normalse neden astım der ki ?

optimus58 dediğim gibi bu değerlerle astım olma ihtimaliniz %0 geçmişte bronşit geçirmiş olabilirsiniz
Hırıltınız sigara kullandığınız için balgam eşliğinde olabilir
Siragaya devam ederseniz ilerki yıllarda astım ve koah kaçınılmaz olur sigarayı bırakmanız yararınıza olur İsterseniz iyi bir göğüs hastalıkları
Uzmanına başvura bilirsiniz.

umut2135 çok teşekkürler! evet çocukken hep öksürürdüm ve bronşit derlerdi... (Sigarayı bıraktım) Değerlerin %pred kısmına mı bakılıyor? Gerçekten imkansız mı? Doktor neden astım demiş olabilir? İki ay astım ilacı kullandım da, zararı olabilir mi? Kusura bakmayın vaktinizi alıyorum.

Üst Alt