Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doktor hastalığımı değerlendiremediği için düşük oran yazdı!?

sacokrg

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba hocam POLİSİSTEMİA VERA Jak2 pozitif mutozyon hastasıyım sağlık kurulu raporu için başvurdum önceki raporum %52 idi 2 ci sene %39 3 seneyede %22 düşürüldü HEMOTOLOJİ doktoru 0 puan vermiş daha yeni grlmiş beni tanımıyor hastalığımın boyutunu ölçümünü bilmiyor benim hakkımda karar veriyor ilgisi alakası yok bı hekim olarak benim sorum ne yapabilirim rapor almak için İTARAZ EDİNCE hangi hastane ye başvurmalıyım ve giderken başka hastaneye bulunduğum ildeki hastaneden hangi evraklar götürmeli yim gideceğim hastane. Beni hadtaligimi bilmiyor yardımcı olur musunuz

@sacokrg, Geçmiş olsun yazmış olduğunuz hastalık tanısı ile ilgili engelli oran cetvelinde verilebilen oranlar aşağıdaki gibidir. Raporu yeni aldıysanız 1 ay içinde İl Sağlık Müdürlüğü'ne itiraz edebilirsiniz ve başka hastaneye sevk edilip tekrar rapor alabilirsiniz. İtiraz ve sevk işleri ile uğraşmak istemiyorsanız 6 ay sonra istediğiniz başka bir hastaneden yeni rapor alabilirsiniz.

HEMATOLOJİK HASTALIKLAR

V. KML VE MYELOFİBROSİS DIŞINDA KALAN MYELOPROLİFERATİF HASTALIKLAR (ESANSİYEL
TROMBOSİTEMİ, POLİSTEMİA VERA, V.B)
1.Hemostatik bir sorun yaşamamış ve kontrol altında olanlar %30
2.Hastalıkları kontrol altında olmayanlar %40
3. Hayatı tehdit eden tromboz ve/veya kanaması olanlar %70
4. Lösemik dönüşüm gösterenler %80

Son düzenleme:
Üst Alt