Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doktorun 'Benim size tıbbi olarak yapacak bir şeyim kalmadı' deme hakkı var mı?

seranko

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
0
2010 yılından bu yana sürekli gittiğim ve engelli raporumda % 25 özür oranı veren (Mix duygu durum bozukluğu) doktorum 2 gün önce beni bıraktı..
Kiii ; raporum sürekli olmasına rağmen (3 yıl içinde 3 kez rapor aldım) Ankara merkez sağlık kurulu her yıl tekrar muayene istiyor.. İlaçlarım bittiği için 2 gün önce yine doktora gittim.. Nasıl ilaçlar fayda sağlıyor mu diye sordu .. Ben de kendisine ilaçların beni canlı cenaze gibi yaptığını benliğimden çıktığımı adeta yürüyen ceset gibi olduğumu,özellikle uyku için verdiği ilacın 18 saate yakın uyuttuğunu,ancak uykunun kaliteli değil,baygınlık şeklinde olduğunu ve gözlerimin kan çanağı gibi olduğu söyledim. Birkaç defa ilaç değiştirdi ancak fayda vermedi.. Benim size tıbbi olarak yapacak bir şeyim kalmadı artık,benim bilgim ve tecrübem bu kadar siz kendinize başka hekim seçin dedi.. Böyle bir şey var mı arkadaşlar ? Başka hekime gittiğin zaman da maşallah her şey bilgisayarda göründüğü için doktorlar karşı duruş sergiliyorlar.. Bakıyorlar bu hasta hangi doktora ne zaman gitmiş hepsi görünüyor. Bu durumda da kendilerini kasıyorlar.. Bana bu konuda bilgi veya tecrübesini aktaracak arkadaşlarım var mı ?

nasıl işitme kaybında doktor malesef cihaz kullanacaksın yapacak birsey yok tedavisi yok bunun diyebiliyorsa oda der sanırım..

Kulak için işitme cihazı takacaksın başka çaren yok demek farklı , tıbbi olarak benim bilgim dahilinde sana yapılacak bir şey yok demek farklıdır.. Birisinde zorunlu olması gereken tedavi şekli belirtiliyor,diğerinde ise tedavi devam ederken hastayı bırakıp başka doktora git deniliyor.. Ben aynı zamanda diyabet hastasıyım.. Yıllar önce doktor bana mutlaka insüline geçeceğiz başka alternatifimiz yok demişti.. Ve o güne kadar haplarla tedavi etmeye çalışmıştı.. Baktı ki olmadı insülin dedi, ben de kabul ettim... Kendisi bu doktor gibi "benden bu kadar başka doktora git" demedi ...

hastanın doktoru seçme hakkı olduğu gibi , doktorunda hastayı seçme hakkı vardır, aslında doktorun sana iyilik etmiş,istese seni daha senelerce böyle oyalayabilirdi, git başka bir doktora varsa tedavin yaptır.

Hasta Hakları Yönetmeliğine göre, hastanelerde bir branştan iki hekim varsa,hekim seçme hakkın bulunmaktadır.Ayrıca hekimle problem yaşadıysan seni başka hekime yönlendirebilir.
Hekim birçok yöntemi denedi ve başarısız olduğunu düşündüyse seni başka hekime yönlendirip tedavi olmanı istediyse iyi yapmış,gayet olgun bir davranış örneği göstermiş.

seranko;

doktora sövmekten beter etmişin:)
dr. ne yapsın sana kardeşim, herşeyi denemiş. senin ısrarın niyeki, çoktan başka dr. a gitmen gerekirdi.
böyle kendisini kapasitesini bilen doktorun elini öpmek lazım

Her şey iyi güzel de bilmediğiniz ya da benim size aktarmayı unuttuğum bir husus var arkadaşlar ...
Ben 3 yıl önce çeşitli sağlık sorunları nedeniyle vergi indirimi alarak emekli oldum... Bu doktor biraz kompleksi... Raporlarım sürekli-ömür boyu olmasına rağmen SGK her yıl beni tekrar muayeneye çağırıyor.. Hal böyle olunca da aynı doktora gitmek gerekiyor.. Çünkü hangi doktora gidersem gideyim bilgisayarı açtığında benim ne zaman hangi doktora ne için gittiğimi ve ne ilaçlar aldığımı görüyor.. 3 tane sağlık kurulu raporunun altında bu doktorun imzası var.. en son rapor olayında kendisi heyette değildi.. ben de kendisine giderek 3 yıldır hastası olduğumu daha önceki raporları kendisinin verdiğini söylediğimde tabiri yerinde ise bir dövmediği kaldı ve kapıyı gösterdi.. Ben heyette değilim git başka doktora.. Hal böyle olunca başka doktora (O gün heyette olan doktora) gittim. Eski raporlarımı gösterdim.. Bilgisayardan baktı etti.. kem küm etti.. Ben senin doktorum değilim kendisi neden bakmadı şimdi dedi.. Ben durumu anlattım.. İyi de ben seni tanımıyorum bana hiç gelmemişsin ki ben nereden bileyim o doktorun doğru teşhis koyduğunu vs anlattı.. Ben de ona anlattım.. Biraz mete zori ıkına sıkıla eski rapordaki kelimelerin aynısını yazdı ve bundan sonra kendi doktoruna gideceksin dedi... işi çok sıkı tutuyorlar.. Çünkü birkaç ay önce psikiyatri doktorlarından 2 tanesi (kii birisi heyet başkanı) ,bunlara yardım eden 3 memur, SGK da çalışan 4 memur açığa alınmıştı.. Neden mi ? Rüşvet karşılığı sahte rapor vermekten .. Doktorlar dahil şu anda 5 kişi halen tutuklu.. Mahkemeye çıkacakları günü bekliyorlar.. Başka doktora gidince de hemen hemen hepsi kapris yapıyor... Onu beğenmedin de bana mı geldin gibilerinden.. Ya da istediğin oranı alamadın da şimdi bana geldin vs... En son raporda oran veren psikiyatri doktoru sağlık kurulu raporunu yazarken altına bir de şerh koydu.. 1 yıl sonra kontrol şartıyla ... :( Heyete girince de bu ibare doktorların dikkatini çekti.. Halbuki 3 yıldır aldığım tüm raporlardaki kelimeler,cümleler aynı olmasına rağmen ve sürekli- ömür boyu rapor vermelerine rağmen,sırf bu ibare yazıldı diye "Rapor 1 yıl geçerlidir" ifadesini koydular.. Hastane aynı,tetkikler tahliller aynı,hastalıklar aynı,oranlar aynı hatta nöroloji de eklendi ama oranı vermedi 6 ay takipte kalacaksın dedi.. Buna rağmen eski raporlar ömür boyu-sürekli / en son aldığım rapor 1 yıl süreyle geçerli.. Hadi buyur buradan yak...

Üst Alt