Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dokuz Eylül Üniversitesinde 'Baltimore Osteotomisi' uygulanan var mı?

emine83

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
dokuz eylul üni de Baltimore osteotomisi adlı tedavi yöntemi uygulanıyormuş ve eger dogumdan hemen sonra ameliyat olmuş bi hastaya uygulanırsa kesin sonuç alındıgını söyleniyor bi bilgisi olan varmı

Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Gereç ve Yöntem: Yenidoğan döneminde başka merkezlerde ekstrofi vezika onarımı olmuş, 3, 3 ve 2 yaşlarındaki 3 kız “failed extrophy” olgusuna Baltimore osteotomisi yapılmış, aynı seansta mesaneleri kapatılarak üretra oluşturulması ve perine rekonstrüksiyonunu takiben iliak kanatlarına ve acetabulum kranialine yerleştirilen çelik pinler external fixatöre bağlanmıştır. Hastalar 4 hafta modifiye Bryant traksiyonunda kalmışlardır.Hastalara sırası ile 1, 3 ve 3 yıl sonra mesane boynu onarımı, mesane augmentasyonu, bilateral ureteroneosistostomi (UNS) ve Mitrofanoff ameliyatı yapılmıştır. Bulgular: “Failed extrophy” onarımı öncesi hastaların pubik kollar arası uzaklıkları 46, 38 ve 35 mm olarak ölçüldü. Augmentasyon ameliyatı sırasında pubik kollar arası uzaklıklar 7, 5 ve 4 mm olarak saptandı. Augmentasyon sonrası 2 hasta 3 saatte bir, 1 hasta da 4 saatte bir TAK uygulamaktadır. Ameliyat sonrası izlemlerinde hastaların hiçbiri pyelonefrit geçirmemiştir. Bazal DMSA’lar ile halihazırdaki DMSA’lar karşılaştırıldığında böbrek fonksiyonlarında azalma ya da yeni enfeksiyon skarı saptanmadı.Sonuç: Baltimore osteotomisi ideal simfizis pubis yakınlaşması sağlayarak sekonder ekstrofi vezika onarımının başarısını arttırmaktadır

Metinin ekstrofi veziks forumuna yazdigi haberse bu yazdiginiz detaylarda, mitrofonoftan bahsediliyor. Çözüm bu mu yani. Bu doktorlar mtr ile yaşamayi normalmi saniyor anlamiyorum. İzmir Çeşmedeyiz, vaktimiz olursa bu hastaneye ugramaya calisip sizlere de aldigim bilgileri aktaririm.

evet ondan bahsediyor ben bu haberi araştırmıştım londrada da bu tedavi uygulanıyor.burda paylaştım bir ay oluyor.sanırım kolay zannediyorlar yada onların koalyına geliyor diger bi ihtimalde başka bi yöntem yok.bende arastırmaya devam ediyorum konyaya gidecgm inşallah.aldıgım bilgileri sizlere aktarırım.almanyaya gitmeyide düşünüyorum bakalım orda ne gibi bulgular va tedavi yöntemi var.sizleri elimden geldigince haberdar ederim.tedaviye doktorumuzla devam edecegiz şimdilik bilgi topluyorum.umarım ugrayabilirsiniz.sevgiler.

telefonla sorulsa doktorun adından telefonu bulunsa bi işe yarar mı ki ben izmirliyim ama konunyabancıyım

her ayrıntıyı degerlendirmek zorundayız.telefonla bilgi almak kısıtlı oluyor ama denemekte fayda var.

Üst Alt