Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Domuz gribi aşısı kimlere yapılmamalı?

ramazan akbulut

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Basından takip ettiğim kadarıyla, özellikle bağışıklık sistemi zayıf olanlarda domuz giribi aşısının yapılması gerektiği vurgulanmaktadır.

Ancak bağışıklık sistemiyle ilgili olarak ortaya çıkan MS hastalarının normal girip aşısı olmamaları, grip aşısının bu hastalığın seyrini olumsuz etkileyeceği hususunda yıllardır açıklamalar yapılmaktadır.

O zaman domuz giribi aşısının kimlere yapılmaması gerektiği, yapılması halinde hangi hastalıklarda olumsuz etki doğuracağı konusunda da (hastalık ismi belirtilerek) ayrıntılı bir açıklamaya ihtiyaç vardır.

Tüm aramalarıma rağmen bu hususta hiç bir yerde bilgiye ulaşamadım.

Selamlarımla..

şimdi okullardada aşılamaya başlanılıyor...ben kesinlikle veli imzası atıp kızıma aşı yaptırmayacağım...

aşı filan yaptırmayın yalan bunlar yalann.. KUŞ GRibi dediler tavukları öldürdüler. tavuklar öldü KENELER ortaya cıktı.. Popülasyon bozuldu be!

Bence de hangi hastalıkları olumsuz etkilediğini açıklamalılar. Paldır küldür satın aldılar ve hemen aşılamaya başlayacaklar. İki çeşit aşının olduğunu ve halka vurulması planlanan aşıda civa bulunduğunu duydum. En iyisi hiç aşı olmamak.

Bende yaptırmak isterim,ancak öncelik sırasında halen kronik hastalar veya genetik, bagışıklık, durumu söz konusu edilmeyince ,mevcut sıradan sonrası beni düşündürüyor?

ben de kararsızım kronik hastalım var ama aşı konusu okadar halk dilinde deyişik söylentiler dolaşıyoki neye inansak kime insak anlamadım ama şunu biliyorum domuz gribi var bunu ben kayserde arkadaşlar var olmuşlar ve çok kötü bi hastalık oldunu söylüyorlar acılar içinde agladıklarını oyüzden domuz gribi olmaktansa aşı olmak daha mantıklı geliyo.

Kronik hastalığı olanların yaptırması gerekiyormuş ama ben düşünmüyorum.Zaten gribim :) Ama domuzlusundan değil :p

Üst Alt