Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dost Terkeder mi?

ahmet_hoca

Yeni Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
0
Benim dostlarım benden ayrılmaz ayrılıyorsa zaten dostum değildir, arkadaştır. Arkadaşlarda sokaktaki yapraklara benzer, rüzgarla gelir yüzüne dolanır, saçlarına değer, saçında kalır bir süre, sonra baş tacı olmak işine gelmez veya oradaki değerini bilmez ve ikinci bir rüzgarla ayak altına düşer gider. İşte başının üstünde iken değerli olan kendine acımadan kendini değersizleştirip, seni umursamadan seni terkedip yere düştüğünde acımadan üstüne basar geçersin çünkü düşen ve başka bir rüzgara aldanan odur, terkeden odur. Acıma duygusu olmayan odur acımayana acımazlar sözü gereği sende üzerine basar geçersin.

Dostlarınız sıradan arkadaşlarınızın değer bilerek hayatınıza katılanlarıdır, hayatınıza katılamayanlar asla dostunuz olamazlar. Çünkü siz dostlarınızın hayatına girip onların hayatına müdahale ederken,onlarında sizin hayatınıza girmelerine ve hayatınıza müdahale etmelerine izin verirsiniz.

""[SIZE=3]Arkadaşlarda sokaktaki yapraklara benzer, rüzgarla gelir yüzüne dolanır, saçlarına değer, saçında kalır bir süre, sonra baş tacı olmak işine gelmez veya oradaki değerini bilmez ve ikinci bir rüzgarla ayak altına düşer gider. İşte başının üstünde iken değerli olan kendine acımadan kendini değersizleştirip, seni umursamadan seni terkedip yere düştüğünde acımadan üstüne basar geçersin çünkü düşen ve başka bir rüzgara aldanan odur, terkeden odur. Acıma duygusu olmayan odur acımayana acımazlar sözü gereği sende üzerine basar geçersin.""
Tek kelimeyle harika,duygularınıza bilgilerinize sağlık..
[/SIZE]

beğendiğiniz ve zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim

dost kabul etmişsek zaten hayatımızda olanları, virgülüne noktasına kadar bilir ve fikirleri önemlidir bizim için.. tabiki karşılıklı olarak.. sıradan arkadaşlarımızın arasından değer bilip çıkan biri olması için yılların da emeği vardır..
teşekkürler Ahmet hoca güzel paylaşımınız için..:)

Arkadasiniz sizi terkeder ama dost asla terketmez..Insan dostundan ayri olamaz ki dostum yanimda olmasa bile kalbimde olur gözümle görmesem bile yüregimde dir....

Dost acı söyler gerçeği söyler sözünü anımsattı bana yazınızdaki dostlar hayatınaz girer ve hayatınaz yeri gelir karışır cümleniz.Evet,çünkü arkadaşlar belki işlerine gelmeyen ve sizin o an göremediğiniz bir yanlışta sizi uyarma zahmetine girmeyebilirler ama gerçek bir dost bunu yapar,yapmalı ama dostunun anlayacağı ve onu kırmayacak şekilde bunu yapabilen dosttur.

güzel yourmlarınız için hepinize teşekkürler arkadaşlar

İnsanın hayatında belki bir çok arkadaşı vardır ama dostların sayısı çok azdır ve yeri çok farklıdır..
Arkadaşlarınızla belki her gün görüşüyorsunuzdur belki her an birliktesinizdir. Dostunuzun ise belki yıllarca hiç sesini bile duymamışsınızdır belki çok uzaktadır sizden ama bilirsiniz ne zaman yanınızda olması gerektiğinde o an yanınızdadır bir şekilde ve sırtınızı dayarsınız ona.. Bilirsiniz ondan asla size zarar gelmeyeceğini ve asla size kızmayacağını darılmayacağını.. Her türlü sıkıntıda sevinçte yanınızda olamasa bile bir çok şeyi paylaştığını sizinle birlikte..
Her şeyin çıkarla ölçüldüğü günümüzde böyle dostlara sahip olmak ve böyle dostluklar kurmak çok zor elbette. Ama hayatta gerçekten dostum diyebileceğiniz kişilerde varsa ne mutlu size..

Harika dile getirmişsin Medişim.Çok şükür ki var öyle dostlarım.Seninde var biliyorum.Allahım daim etsin ve iki yüzlü insanlardan bizleri muhafaza etsin..

Allahım sen bizleri dostsuz bırakma ve biz sana olamasak bile sen bize dost ol, sen bizleri sevdiklerinle ve sevenlerinle dost kıl amin

"dostun dostu dahi dosttur"ne güzel bir düsturdr değilmi arkadaşlar?güzel bir duayla bu yazınıza yorum katmakt isterim:Rabbim;Seni sevmeyi,Seni sevenlerin sevgisini bize nasibet..

güzel dualarına amin diyorum bıdıknur

yorumun için teşekkürler

Üst Alt