Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Down sendromlu kızımın geniz eti ve bademcik sorunu..?

BsB

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar benim 4 yaşındaki down sendromlu kızımın sürekli burun akıntısı var.

ANNESİYLE GÖZLEMLERİMİZ:

Geceleri rahat uyuyamıyor.

Uykuda zaman zaman nefesini tutuyor bazan kısa süreli bazen de 30 ile 40 sn lere çıkıyor ve birden gürültülü bir şekilde nefes almaya başlıyor bu gece boyu sürekli böyle devam ediyor.

Sanki sesleri az duyuyor gibi (geniz eti ve bademcik büyümesinden olduğunu düşünüyoruz.)

Gelişimini yavaşlattığını düşünüyoruz.

DOKTORLAR:

Antibiyotik tedavisi veriyorlar düzeliyor fakat kısa bir süre sonra yine rahatsızlıkları başlıyor.

Yani yılın 12 ayı da antibiyotik kullanamayız.

Zaten antibiyotik fazla kullanmak istemiyoruz doktorların da dediği bu çok zor durumda kalmadıkca kullanmayın.

Kesin çözümün ameliyat olduğunu söylüyorlar.

Down Sendromlu çocuklarda ameliyatın riskli olduğunu söylüyorlar ANESTESİ den korkuyoruz.

NE YAPMALIYIZ:

Yaşı ilerledikce acaba düzelirmi.

Aynı sorunu yaşayanlar varmı aramızda varsa önerileriniz nedir.

Down Sendromlu çocuğuna Geniz eti ve Bademcik ameliyatı yaptıran vamı aramızda.

ANTALYADA yaşıyoruz önerdiğiniz hastane ve doktor varmı.

ALLAH HEPİNİZE HUZUR MUTLULUK ŞİFA RAHATLIK VERSİN ALLAHA EMANET OLUN

BUDA CANIM KIZIM
Şirin Kızım Benim

geçmiş olsun ,geniz etini bilemiycem ama bademciklerin alınması iyi olmazmış ,bana prof öyle dedi va bademciklerimi almadı,bende çok antibiyotik kullanıyordum hemen hemen her ay antibiyotik kullandım bademcik iltihabı çok kötü bişi , nasılmı kurtuldum çok basit günde 3 bardak süt içmemi söyledi doktorum ,3 bardak içemesemde 2 bardak içtim şimdi iyiyim çok şükür 6 ay oldu şişmedi bademcikler rahatım yani,kalp kapagınıda çürütür bademcik iltihabı...

Üst Alt