Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dul aylığı ve engelli hastası olan bir aile için herhangi bir yardım mümkün müdür?

Uıess

Yeni Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
İyi günler, annem ve kardeşim dul- yetim aylığı ile geçinmektedir. Ayrıca ben de sürekli engelli ve organ nakli bekleyen bir hastayım. Bir yerde çalışsam da çalışmasam da herhangi bir yardım alabiliyor musunuz? Bazı çevrelerden alınabildiğini öğrendim fakat nereden ve nasıl bilmiyorum.

Uıess
Durumunuzu bildirir rapor evrak,vs ile bağlı bulnduğunuz kaymakamlığa bağlı sosyal yardımlaşma vakfına başvurursanız.
Size durumunuzla ilgili yardım konusunda yapabilecekleri hakkında daha net bilgi alabilir,ayrıca vakfın sağladığı bir takım yardımlardanda faydalana bilirsiniz,öncelikle vakfın sizin durumunuzu değerlendimesi gerekli.

Uıess

Öncelikle geçmiş olsun.sizde raporunuz %60 ise yetim maaşı alabilirsiniz. Çalışmanıza engel ise hastalığınız. Birde kimle kalıyonuz evde kaç kişi var kişi başı geliriniz 967,26 lirayı geçmiyorsa %50 ve üzeri ağır engeli raporunuz varsa evde bakım maaşı için başvurabilirsiniz

@-mka

[FONT=sans-serif]Teşekkür ederim.
[/FONT]

Müsadenle bir şey soracağım. Şimdi, şöyle bir varmış. Babası, SSK'tan malulen emekli (ölüm sebebiyle) 1 Ekim 2008'den önce vefat etmiş. Oğlu ise devlet memuru. Öğrenci olması sebebiyle babasından olan aylığı alabiliyor. Böyle bir hakkı varmış, sgk'dan almış bu bilgiyi. Şunu sormak istiyorum, diyelim ben de çalışıyor olsam da yetim aylığı bağlanır mı sizce?

Üst Alt