Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Düşmeyen crp değeri neden olabilir?

Konular
18
Reaksiyonlar
46
Yorgunluk ve halsizlik şikayetiyle dahiliyeye gittim. Kan tahlillerim normal çıktı. Vitamin vermedi. Sadece crp ve sedimantasyon yüksek çıktı. Crp 53 çıktı. Antibiyotik iğne verdi. Kullandım. Kontrole gittim tahlil verdim bu sefer 38 çıktı. Romatolojiye sevk etti. Romatolojiye de bugün gittim. Şikayetlerimi sordu. Fizik muayene etti. Sağ ve sol Kalçama yayılan ağrılarımın olduğunu söyledim. Sakroiliak kemiğinde inflamasyon olabilir dedi emar verdi. Bakalım süreç nasil ilerleyecek.

Tahlil warsa eliniz de hemogram wbc değeri nedir?
Geçmiş olsun.

Değerli arkadaşım yüksek CRP değeri bedendeki bir harabiyet, inflamasyon nedeniyle çıkar. Yani genel bir sorun olduğunu gösterir, belli başlı bir şeyi işaret etmez. Kolunuzda abse varsa ondan da yükselir, apandisit olursanız ondan da yükselir.

Dolayısıyla neden yüksek olduğunu anlamak için daha detaylı analiz yapmak gerekir.

Doktorunuz basit bir enfeksiyon varsa diye size antibiyotik vermiş. Göründüğü kadarıyla işe yaramamış. O da sizi kronik bir romatizma vs. olmasi ihtimaline karşı romatolojiye göndermiş. Süreci takip edeceksiniz.

Sakroileit teşhisi koydu romatolog @MeTePe

Eklem enjeksiyonu yapacakmış.
Steroid verdi
3 ay kullanacak mışım
Çok uzun bir süre değil mi

@furkander33

Uzun değil, gayet normal. Hatta bu kadarla kalacağını da zannetmiyorum. Steroid olmasa bile başka antiromatizmal ilaçlarla uzun süre tedaviye devam edecektir.

@MeTePe,
81 kilo olduğum halde diyetisyen konsültasyonu verdi ama gitmedim. Çok sıra vardı bekleyemddim. Tuz yasakmış herhalde.

merhaba ben lösemi atlattım crp degerim 150/250 lerde gezdiğini bilirim geç kalmadan sebebini araştırılmasını tavsiye ediyorum

Üst Alt