Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Düşük ayak bileği rahatsızlığı yaşayanlar tedavi deneyimlerinizi yazar mısınız?

osmannn

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
55 gün önce geçirdiğim kaza neticesinde kalça kemiğimin sağtarafı iki yerinden kırıldı.başarılı diyebileceğimiz bir ameliyatdansonra. eve çıktım ve FİZYO terapiye başladım..eve çıkalı 48 gün ve fizyoterapiye başlıyalıda 38 gün oluyor. toplamda dolu dolu birer saatden 12 seans terapi gördüm...
ayak bileğimi ve ayakparmaklarımı kımıldatma yönünde hiçbir his yok..
fizyoterapist ayabileğimi çeviriyor..buruyor çekiyor vbg. hareketler yaparak beni bağırtıyor.
şu anda sadece oturuyorum ve %20 parsiyer yük verebiliyorum.. ileride DR. bileğe verdiğim yükü artıracak.
.not çok önceden geçirdiğim başka bir kazadan dolayı sol bacağımda sakat ve dizden aşağısını sadece bir baston gibi kulana biliyorum denge sağlamam bile yok..

sizlerin görüşü nedir.. bu bilek düzelirmi??
terapist yaptıkları normalmi yoksa çokmu sert..????? ???
düşük bilek işini en hızlı şekilde nasıl normale yaklaştıra bilirim..??
bu ağrılar ve acılar : bilek düzelene kadar devammı edecek...???
düşük ayak bileği olan arkadaşlarda ağrıve acı çekiyorlarsa hep ilaçmı kulanıyorsunuz.? nekadar kulanacaz bu hapları??
tüm arkadaşları SAYGILAR......

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım.Önceden sol ayagınız kazadan dolayı sakat kaldı yazmışsınız düşük ayak bu sol bacakta da varmı ?Sağ kalçadaki kırık sağ ayak bileğini hareketsiz bırakması için kalçadan gecen ayağa doğru inen siyatik sinire hasar vermesi lazım.Tabi bu benim düşüncem, bu düşük ayaklık bir çok nedenden olabilir,Benimki omurilik tümörune bağlı sol ayağım düşük yaklaşık 18 sene oldu düzelme yok.Bunun tek ilacı fizik tedavi (elektro terapi) ayakta düzelme olmaz fakat diz altındaki kas bölgesini canlı tutar ayaktaki incelmesi (kas atrofisi ) hızlı olmaz.Bendeki durum böyle ama sizinkinde iyileşme olabilir sizinki daha cok taze ilk bir senede iyileşme olmazsa sonrasında hiç olmaz.Benim sağ bilekte düşüktü ilk 4-5 ayda hareketi yerine geldi.Lakin sol bilekte itme yana cevirme olcada yukarı bükme hareketi yok.Doktorunuzla konuşun, fizik tedavi şart gerekirse fizyoterapisci haftada 2-3 kez eve gelsin ilk aylar önemli hiç bir şey yapamıyorsanız tens cihazı alın terapiyi kendiniz yapın tabi fizyoterapistinizin göstermesi şartı ile.

faruk34 kardeşim ilgin için çok teşekkürler..
sol ayağımda düşük bilek sentromu yok lakin yazımdada belirttiğim gibi sadece ucuna basıyorum .denge sağlama ve tam ağırlımı vermem mümkün değil....
2 haftadır rahatça otura biliyordum 3 gündür oturamıyorum canım çok yanıyor pazartesi dr. gidip soracam....
ben çok acı çekiyorum.. böyle düşük ayak oanlar aşırı ağrı sızı ve acı çekerlermi????
saygılar

Ayağın ucuna basıp dengede duramıyorsan düşük ayak başlamış bile. Tedavi sakın geciktirme. Acı ve ağrı normal. Ben kaza geçirdikten 30 gün sonra aynen senin gibiydim. sadece ucuna basabildim. Tedaviyi bıraktım ben ayak bileğimi % 95 oranında hareket yok. Diz altı sinirler parçalandı.19 yıl oldu hiç tedavi görmedim psikolojik sorunlarım yüzünden. Şu anda sol ayağım 10 derecelik bir açıyla donuk vaziyette. Yürümem zor. Sana tavsiyem fizik tedaviyi sakın bırakma....

Dediğim gibi düşük ayağın bir çok sebebi var, benimki belimdeki sinirden kaynaklı.Benim tek korkum ,burkulması ayagın kırılması ,bunun için karbon afo kullanıyorum spor ayakkabı ile dışarda rahatlıkla giyiyorum ayagı 90 derece tutarak burkulma ve ayak surtmesi olmuyor.Bende bu aralar sağlam olan sağ ayak tabanından nasır amelıyatı gecirdim 10 gundur evdeyim, dengem alt üst oldu. Ayagın biri sağlam olmadımı bu tür olaylar gercekten insanı yatağa bağlıyor.Sizdeki düşük ayak agrısı kalçadaki amelıyattan geliyordur sonucta duşuk ayağınızda herhangi bir kazadan dolayı darbe yoksa tabi.Ayak bileğinizi el hareketleriyle açısını kaybettirmemek lazım devamlı düşük durmasın 90 derecede tutmakta fayda var.Ev içinde duşuk ayagınız olan ayaga ortepedik spor ayakkabı gıyin ve yattığınız veya oturdugunuz verden yere veya duvara baskı uygulayın bu sizin kaslarınızı uyaracaktır.Yatan hastaların kasları acaip gevşiyor ,oturmak bile cok fark yaratır.

Arkadaşlar çok çok geçmiş olsun.Ben MS hastalığımdan dolayı kazanılmış düşük ayak var. Ben PAFO kullanıyorum. bazen takmadığım zaman takılıp düşmem olabiliyor.

Üst Alt