Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Düşünüyorum ki Varım...

Konular
31
Reaksiyonlar
0
Ben Ankara da oturan bir gencim (yalnız kurt) yaşım 30 şuan itibari ile. Bu yaşıma kadar birkaç kez evlenmeyi düşünsem de böyle bir fırsat olmadı % 51 engelliyim kas zayıflığı rahatsızlığım var.Yürüyorum şükürler olsun ki (Allah yürüme engeli olan arkadaşlarımada güç kuvvet versin biran önce düzelsinler) İnsanların bakış açısı sanki bizler 2. 3. sınıf insanmışız gibi mutluluğa hakkımız yokmuş gibi düşünürler her defasındada üzerler böyle dengesiz çıkışları sayesinde.

Başta da dediğim gibi yüzde 51 engelim var ama ben yaşıyorsam diğer bireylerden geri kalamam ne olur ? Yürüyemeyen bir eşim olsa onunla ilgilenemem, mutlu edemem ama ayağında ortopedik bir engeli olan, aksayan bir eşim olsa da onuda mutlu ederim.Başka bir arkadaşım başka türlü sorunları vardır oda kendine yakın birini bulur evlenir. Biz insanız efendiler,bizimde yüreğimiz var Allahın bir sınavı bu sınavdayız ama lütfen bizide hakir görmeyin.

Herkes insan 2 sn sonra kimin ne olacağı belli değil. Onun için yalnızca ben değil, bizler Ahmet ,hasan , hüseyin,ayşe fatma - aynur kimin engeli varsa. araştıralım .Bir hadis i şerif te ne diyor efendimiz sav -Evlenmek Dinin Yarısıdır.Yani evlenen birisi imanının yarısını tamamlamış oluyor. Bu yüzden günler geçmeden şuanın değerini bilelim selametle dostlar...

Yazan: Mustafa Yalnız Kurt

Üst Alt