Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

e-Devlette "diğer aile yardımı" başvurusu gözükmekte. Bu ne demek?

lm_lm

Üye
Konular
35
Reaksiyonlar
1
Bugün e devlette diğer aile yardımı başvurusu olmus ben başvurmadim. bundan bir şey çıkar mı engelli aylığı alıyorum. fakat yeşil kartlı değilim. kira bedeli düşüldükten sonra engelli aylığı bağlandı

lm_lm

200-300 VS para vereceklerdir size genelde ptt ye yatar siz çekersiniz cuma günleri komisyinda belli olur verilip verilmeyeceği belki kömür yardımıda verirler sosyal yardım vakfından maaş için sorun çıkmaz ikisinide vakıf veriyor zaten bazende koli gıda ardımı yaparlar 3 ayda veya bayramlarda

Engelli aylığı alan biri otomatik yeşil kartlı olmuyor mu? Siz gss primi ödüyor musunuz?

lacivert21

Gss primi ödemiyorum. ama gelir kriteri aşıyor biraz ama kira düşünce engelli maasi bağladılar. şu an ödemiyorum kira düşüp engelli maasi bağlandığı için sağlık hariç diğer yardımlarda gelir kriteri karşıma çıkıyor aile yardımı bir kez aldım bu yeni çıkmış. nedir nasıldır ben de anlamadım.

Çekebilen var mı bu parayı? Halkbank ATM'si parayı vermiyor. E-devlet'te teslim edilebilir olarak gözüküyor para bu arada. 2 ATM'ye gittim fakat ikisi de "üzgünüz işleminizi şu an gerçekleştiremiyoruz" diyor.

lm_lm
Kriteri aşıyor diyorsun ama kirayı düşünce engelli aylığı aldığında otomatikman yeşilkartlı oluyorsun. Senin dediğin durum nasıl oluyor? Diğer durumda gss primi ödenir her ay bir miktar para karşılığı.

fade
Ptt'ye gidip baktın mı?

Parayı çekebilen kimse yok mu?

fade
Vakıfı arayın sorun para yattımı diye teslim edilebilir yazması hemen paranın bankada olduğu anlamına gelmiyor hemen bir aç gün içinde yatırıyor vakıf

satılık sol diz üstü protez

pim sistemli serbest diz eklemli sol diz üstü protez satılık

Son düzenleme:
lm_lm
Aile yardımı yeni birşey değil yıllardır var daha önce yazdım size okumamışsınız Şartlarınız uygınsa ve komisyondan da geçerse (Çünkü çok başvuru oluyor )3 ayda bir bazen kendliğinden, bayramda vs verilir bazen siz müracaat edersiniz gıda kolisi verilir. Genelde 3 ayda bir 200-300-400 vs para yardımı yılda bir kez de kömür verilir. E devletten arada bir aile bakanlığı sonra sosyal yardımlara bak

Üst Alt