Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS ile önlisanstan atanabilmek için nasıl bir yol izleyeceğim?

ilker38

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
1
Merhaba değerli forum üyeleri ve arkadaşlar ben bu sene ilk defa E-Kpss'ye girdim ama ne nasıldır nasıl bir yol izlenir pek bilmiyorum
Önlisans Mezunuyum E-Kpss'ye girdim onun dışında bazı konularda yardıma ihtiyacım var o konular şu şekilde ;
1-Kura kısmından kuraya katılmayı denedim ama olmadı katılamadım. ( Araştırdığım kadarıyla sadece ortaöğretim ve ilköğretim mezunları katılabiliyormuş )
2-Önlisans bölümü mezunları için bir çok bölüm gördüm tercih kılavuzunda ama o açık bölümlere nasıl başvurabilirim ?
3- Bizlere yani önlisans mezunları içinde kura gibi bir yapı mı var ?

Birde Aklıma gelmeyen sorularda olabilir eğer sizin aklınıza gelen bilgiler varsa beni aydınlatabilirseniz Çok Sevinirim.Yardımcı olan olmayan herkese Şimdiden Çok Teşekkür Ederim.
Gerekli ise eğer engel oranım %64

ÖSYM nin yayınlıyacağı tercihleri beklemelisiniz genelde kasım-ocak arasında yayınlanıyor

Kura'ya orta öğretim girmez orta öğretim lise demek ekpss sınavına girerek tercih yapar. İlkokul mezunları için kura vardır.

Merhabalar, İstanbul üniversitesi iklimlendirme-soğutma teknolojisi mezunuyum. (2 yıllık Önlisans) işitme engelliyim, işitme cihazı kullanıyorum. Bu tabloya göre sonuç ne olur acaba?
Sadece mezun olduğum bölümle alakalı olan 4 adet tercihi mi yapmam gerekecek.

EKPSSP2 Puan Türünde 76,07993 puan ile;
İKLİMLENDİRME TEKNOLOJİSİ
İKLİMLENDİRME VE SOĞUTMA TEKNOLOJİSİ
İKLİMLENDİRME-SOĞUTMA, SOĞUTMA TESİSATÇILIĞI
SOĞUTMA TESİSATI, SOĞUTMA VE HAVALANDIRMA alan(lar)ında 4. sıradasınız

mezun oldugun bölümün nitelik kodunu bulucaksın ama o bölümden çok bir alım alacağını sanmıyorum ben hiç görmedim .

Üst Alt