Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS Ortaöğretim zor mu?

Ahmetdengizo

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
SIFIRDAN BAŞLAYACAĞIM ÇALIŞMAYA LÜTFEN GİRENLER YORUM YAPABİLİR Mİ ?

@Ahmetdengizo, vallahi kardeşim ben kendi gördüğümü bildiğimi buraya yazacam ki Ekpss sınavı hakkında herkesin bilgisi olsun. Şahsen bende ortaöğretim düzeyinden sınava ilk defa girecem daha önceki yıllarda ekpss sürecini takip eden biri olarak şunları söyleyebilirim normal ortaöğretim kpss sınavına göre bir tık daha kolaydır. Şimdi sınav önemli mi evet önemli nereye kadar önemli yüksek puan alana kadar önemli burası 1. Aşama gelelim 2. Aşamaya en önemli yer burasıdır.

Eğer ki İmam Hatip Lisesi mezunu isen Hafızlık belgen varsa burda puan pek etki etmez yani 65 puan bile almış isen atanma şansı çok yüksek çünkü eğer senin durumun bu durumda ise rakiplerine nazaran bir tık önde olacaksın İmam Hatip mezunu ve hafızlık belgesine sahip olan çok az engelli aday olacağı için atamada kaç kişi tercih vermişse özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı hizmetli kadrosuna tercih veren sayısı az olacağı için atanma oranı da yüksek olacaktır. Gelelim diğer bir konuya düz lise mezunu isen işte esas nokta burasıdır en zor yer burasıdır.

Burda da nitelik çok önemlidir düz lise mezunu hizmetli kadrosu çok nadir oluyor şansını artırmak için hizmetli kadrosu dışında Veri Kontrol İşletmeni kadrosu var ona tercih verirsin tabi elinde Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) meb onaylı sertifikan varsa ve puanın 88 ile 90 arasında ise atanma oranı çok yüksek şansımı biraz artırmak istiyorum dersen kaçarı yok bir Meslek Lisesi mezunu olman faydana olacaktır.

benim engel oranım %65, bana ne zorlukta soru gelir?

@Nugre.fr,

Engel türüne göre zorluk derecesi değişiyor.Zihinsel engelin mevcutsa diğer engel türlerine nispeten daha kolay sorular geliyor ama bu kişinin kendisine bağlı zorluk kolaylık

@Nugre.fr, Sadece zihinselde farklı daha kolay sorular oluyor.
Diğer durumlarda girdiğin öğrenim durumuna göre herkese aynı sorular soruluyor engel yüzdene göre sorular değişmiyor.

Üst Alt