Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

El parmaklarım yara bere içinde. Çok can yakıcı bir durum!?

bitmeyenumut2

Yasaklı Üye
Konular
64
Reaksiyonlar
0
Son 1 aydır ciddi bir takıntı baş göstermeye başladı.

Tırnaklarımın kenarında çıkan şeytan tırnakları ile kafayı bozdum. Bu yüzden el parmaklarımın tamamı yara içinde. Bir bardak suyu bile tutamaz hale geldim acıdan.

Krem yada merhem önerir misiniz?

Kardeşim çok geçmiş olsun. Resim olmadığı için birşey söyleyemiyorum. Ama More Than Soap firmasının çok güzel doğal sabunları var. Onların içinde yaralar içinde olanları var. Sitesine girerek durumuna göre bir şey alabilirsin. Bende çalıştım. Güvenilir yer.

Telefonun klavyesine bile dokunamıyorum ekran kalemi ile yazı yazıyorum.

Muhakkak iltihap kaptı :( Bal sürebilirsin evde yapabileceğin. Bal iyi gelir şeytan tırnağına. Olduğu yere sür. Birkaç saat beklet ! Etkisi olana dek tekrar et. Çok geçmiş olsun. Batuhan4955 Günlük olarak tekrarlanacak.

bende yüzümdeki sivilceleri yoluyorum canım sıkıldığında muhtemelen sende sıkıntıdan yapıyorsun benim gibi.tavsiyem sakinleştirici yazdır.emin ol ben içtiğimden beri rahatım.hayatımız zor herşeyi düşünerek hesaplı yaptığımız için kafayı kırıyoruz bir yerden sonra;):cool:;)

Batuhan4955

Kafayı bozdum derken ne yapıyorsunuz da yara bere içinde o parmaklar? Tırnakların kenarında çıkan şeyleri asla dişinizle ya da parmaklarınızla koparmaya çalışmayın. Ne kadar çok o şeylerle uğraşırsanız o kadar çok yara olur. Tırnak makasıyla çekiştirmeden en dip yerinden kesin. Ellerinizi güzel temizledikten sonra nemlendirici bir krem sürün. Yara olmuşsa yara kremi sürün o bölgeye.

Çok canım yanıyor

6ce19a484c29982eb46226464b5f561c.jpg

Ben hiç tırnak yemem aslında. Kenarda çıkan etleri yolarak yok etmeye çalışıyorum.

Bu da baş parmak

ea7ddb2bf252da46d9eb7425f93fc8bf.jpg

Ne soruyorsun? Tırnak yemenin çaresini mi, yaralara ne yapacağını mı?

Yaraları soruyorsan Olric'in dediği gibi bal sürebilirsin. Veya batticon ile temizleyebilirsin. Bactroban krem veya Fucidin de iş görür.

Tırnak yemeyi soruyorsan, eline eldiven gibi bir şey tak bir süre.... Elin pis gez. Ama çok pis olsun. Tiksinir yiyemezsin.

Sorun tırnak kenarındaki etin koparılması nette okuduğum kadarıyla parmak temizlenir Çıkan et asılarak değilde tırnak çakısı ile kesilir mikrop kapmasın diye yara bandı ile üzeri kapatılmalı der
Geçmiş olsun kardeşim

Evet,tırnak kenarındaki etin kjoparma sakın
Tırnak makası ile kes
Geçmiş olsun

Üst Alt