Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

El ve ayak neden terler?

samedo99

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
85
Merhaba arkadaşlar son zamanlarda Vertigo dediler baş donmesiyle Dr çıktım nootropil ve vasoserc yazdi ayrıca secita kullaniyorum.Canim birsey yapmak istemiyor.hep yatayım istiyorum.Birsey zevk vermiyor.Birde el ve ayaklarim terliyor sürekli bu neden oluyor acaba ?KBB kullandigin ilaçlarda böyle yan etki yok diyor psikiyatri de yok diyor ne o zaman bu bdt falan mı almaliyim online olarak bilen varsa yazarsa sevinirim

Herhangi bir kaygı bozukkuğun varsa Anksiyete tüm tipleri.

Stres ve kaygı kaynaklı el ve ayak terlemeleri olabiliyor.

Devam ederse doktorunla görüşüşmen de fayda var.

@samedo99,

@OğuzHan112 evet var birde bacaklarimda halsizlik güçsüzlük hissi var buda mi anksiyete acaba ?az önce oğlumla topta oynadim iyi gelsin diye ama yine aynı anlamadım
bunlar psikyatrik mi sizce beyinde bir sorun olabilir mi ?veya başka birşey kanser ms gibi

Öyle kötü şeyler aklınıza getirmeyin.

Eğer anksiyete bozukluğunuz varsa.. bu tarz olumsuz ve kötü düşünceler anksiyete bozukluğunda çok yaygın görülür.

Burada biz tanı koyamayız.. bana göre şikayetlerin psikolojik.

Düzenli gittiğin Bir doktorun vardır mutlaka.. onunla görüşmen de fayda var.

@samedo99,

@OğuzHan112 Evet Dr belirtileri söyleyince direkt anksyete dedi secita 10 mg başladı sonraki gidişimde 15 mg cikardi ama hâla aynıyım anlamadim.Dr hiç ayrintili dinlemiyor ki iyi değilim dersen mg yukseltiyor,benim ne yapmam lazim bana yol gösterir misiniz ? Hep evde olayım istiyorum.ise gitmek v.b sosyalleşmek istemiyorum,önceden hiç böyle değildim sosyaldim.

İlacına düzenli devam edeceksin ve doktorunla düzenli görüşeceksin yapacak olduğun tek şey bu.

Tam sonuç alabilmek için ve rahatlamak için tedavinin 1 yıl düzenli devam etmesi gerekiyor.

O yüzden ısrarla vurguluyorum.. doktorunuzla düzenli görüşün.

@samedo99,

Durumunuz psikolojik.doktorunuzu beğenmiyorsanız değiştirin durumunuz hakkında daha hızlı ilerleme isiyorsaniz ilaç tedavisinin yanında terapi alabilirsiniz

@Mustafa788 Ne terapisi bu peki ?online mi olacak yüzyüze mi nasıl bir terapi almam gerekiyor

@OğuzHan112 Mesela geçen gün böyle birşey oldu tuhaf oldum evden zor çıktım dua okuuya okuya özel bir hastaneye acile gittim EKG cekildi kan testi yapıldı birşey çıkmadı 2 adet serum taktilar baş donmesi için tabi bunların hepsi 3 bin 140 TL tuttu oda onemli degil ama neden böyle oluyor onu anlamadim başka bölüme gitmem gerekir mi bu yaşadıklarım için test veya başka birşey gerekir mi bu bacaklarda halsizlik yorgunluk hissi yeni başladı ayrıca 20 gün kusur oldu alkol almıyorum.daha önce alkol alırdım.

Online terapiler genelde ulaşım ve farklı psikiyatrist rahatsızlıklardan ötürü tercih ediliyor anladığım kadarıyla öyle bir probleminiz yok

Devlet hastaneleri dururken neden özel.. param çok abi diyorsan o ayrı.

Özel hastaneler sadece şunu düşünür para.. O yüzden yerli yersiz gereksiz bir sürü şeyler yaparlar.

Şikayetlerine gelirsek... Önce psikiyatri doktorunla bir görüş, o yönlendirirse nörolojiye bir gidersiniz... Ama bunların hepsi psikolojik.

Şikayetlerini illa kafaya takıyorsan önce psikiyatri sonra nöroloji doktoruna bir gidersin.

@samedo99,

Üst Alt