Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekli engelli olarak hiç bir sosyal yardım alamıyorum!?

Hilal Ünsal

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamlar 46 yaşında kalp yetmezliği hastası oldum. pil takılı %100 ENGELLİ RAPORUM VAR Dolayısıyla artık çalışamıyorum.48 yaşında vergi indiriminden emekli oldum 8200 günüm vardı.

Evde 1 benim emekli maaşım var. 3 tane okula giden çocuk bir eş toplam 5 kişiyiz. Devlet ten ne gibi yardımlar alabilirim. SOSYAL YARDIMLAŞMAYA GİTTİM. Çocuklar okuyor Bunların kırtasiye gideri var yemek parası var servisleri falan. Başvuru sonunda Eve geldiler. TV Varmı Buz dolabı varmı cep telefon bilgisayar varmı vb temizlik masrafın yemek masrafın ne diye sordular. ben ihtiyaçları standart fiyat söyledim neymiş o fazlaymış bir sürü soru. Sonra gelen bayana dedimki ya benim emekli maaşım var ama 5 kişinin geçimine yetmiyor Ben sizden Çocukların okuması için devlet ten yardım istiyorm 15 gün sonra cevap geldi olumsuz. ŞİMDİ lütfen Bilen varsa söylesin. Bu DEVLET bana yardım etmeyecekte kime yardım edecek. Arkadaş hilemi yapalım. Evimi boşaltalım. Ben anlamadım Arkadaş Kime güveneceğiz.SAYGILAR

Bu esyalar her evde bulunur

Baştaki en az 3 çocuk yapın demeyi biliyor ama sonrasına karışmazlar. Bu devlet suriyelilere yardım ettiği kadar kendi vatandaşına yardım etmez. Bilinen bir gerçek.

@Hilal Ünsal raporunuzda ağır engelli yazıyormu eğer böyleyse ve Evde Bakım Hizmeti almıyorsanız (Sanırım almıyorsunuz tek emekli maaşınız var),
Evde Bakım maaşı için sosyal hizmetler il müdürlüğüne başvurmanızı öneririm bağlanırsa aylık 1305 tl alabilirsiniz

tek kişinin açlık sınırı belli neye göre araştırma yapıyorlar bilmiyorum.Ama şu kesin belediyeler kendi tanıdıklarına çok yardımlarda bulunuyorlar..Belediyelerin kira çocuk yakacak giyim v.s ödemeleri mevcut ama sanırım bu ödemeler vijdani degilde partili yada yandaş olmak gerekiyor.Bunu şikayet edecek mercide yok bimer yada cimer,e yazsan onlarda ilçe sosyal yardıma valiliğe gönderecek ordada bir ekip gelecek diyecekki..a tüp var tavan var yumurtada varsa zenginsin diyecek..

Üst Alt