Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekli maaşı çok düşük olduğundan malülüyete dava açarak geri dönmek istiyorum!?

Yıldız1616

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Emniyette sivil memur olarak çalıştım.Amir görüşü ile maluliyete sevk edildim SGK onayladı.fakat maaş çok düşük bu sebeple göreve dönmek için dava açıyorum. Bu konuyla ilgili bilgisi olan dava süreci hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar varsa sevinirim.

Dava açan arkadaşlar varsa bana dava sonucunu atabilir misiniz? Teşekkürler

Nasıl yani ? Hastane ye sevk ettiler ama önce değil mi ?

Daha önceden zaten d dilimi raporum mevcut fakat çalışamayacak ne demek yahu. Ayıp ya bu emniyetteki amirlerin yatacak yeri yok yeminle

Hiç hastaneye sevk etmeden doktorun çalışabilir ya da çalışamaz raporu olmadan sadece bulunduğun yerin amirinin demesiyle mi emekli edildin doğru mu anladım yani Ankara nın yazısı bile olmadan sadece amirin demesiyle mi ?

Yanlış anlamışsınız. Kurum hastanenin vermiş olduğu d dilimi raporuna istinaden bide amirin görüşüne bakarak SGK ya malulüklük yönünde sevk etti.

Yıldız1616

Merhaba

Devlet memuru olarak mı emekli olduysaniz , kaç girişlisiniz birde ne kadar aylık bağlandı ?

Aynı mağduriyeti başkaları yaşamaması için bilgi vermeniz mümkün mü ?

dönebilcegini pek zannetmıyorum emeklılık ıslemlerının başında seni sevk ettiklerin ıtıraz etmen dava acman çalışmaya devam etmek ıstıyorum demen laızmdı bence.

mahmut56 2009 girişliyim,devlet memuruyum 1500 tl bağlandı. 5510 tabi olduğum için sanırım çok düşük dava açıyorum. Gelişmeleri paylaşırım

Yıldız1616
Malulen emekli iptal edilmesi için ya rapora süresi içinde itiraz yada mahkeme kararı yada iyileştiğinizi düşünüyorsanız ve oranınız %60 altına düştüğünü düşünüyorsanız hastaneye SGK sevk isteyip malulen emekli iptal edilebilir...

Asıl soru !!!: malulen emeklilik iptal olunca işyeri Size alması zorunlu mu yoksa insiyatifinde mi ?

Bu sorunu cevabını ; SGK uzmanı, bağlı bulunduğunuz personel müdürlüğü, emekli servisi yada Ankara SGK sağlık kurulu ve cevabını bilebilir. Diye düşünüyorum

Allah yardımcınız olsun

Yıldız1616

bu sitede aynı sizin durumunuz da 2100 TL emekli maaşı aldığı yazıyor du sizinle kıyas yapınca sizin maasy çok düşük...

İnşallah davayı kazanırsınız... Davayı İdare mahkemesine mi yoksa iş mahkemesine mi açtınız ?

Sağlık bakanlığında çalışan devlet memuru Sağlık bakanlığı tarafından rahatsızlığı sebebiyle resen-malülen emekli edildi. Çalışan devlet memuru tebliğ edilen yazıyı malülen emekliliği kabül etmediğini belirten itirazi kayıt ile imzalamak zorunda bırakıldı..istemeden malulen emekli edilmişti kıdem tazminatını aldı. . Bölge idare mahkemesine dava açtı 7 ay emekli maaşını aldı.İdare mahkemesi dava açanı haklı buldu sağlık bakanlığını yanlış uygulaması sebebiyle tazminata mahkum etti Sağlık bakanlığı ivedilikle işe başlama yazısını çalışanına gönderdi. kıdem tazminatını ve 7 aylık emekli maaşını sağlık bakanlığına emekli olan geri ödedi. 7 aylık emekli olmadan önceki statüsündeki maaşını ve mahmemenin verdiği tazminatı sağlık bakanlığı çalışanına ödedi.işine geri dönmüş oldu

17 yıl üzerinden bu maaş çok düşük değil mi ya? Hani yatırdığımız primlere göre oluyordu, hani emekli maaşında çok fark etmiyordu?

Emekliliğim gelse bile çalışmaya devam edeceğim bankada. Geçen sene emekliliğine hak kazanan arkadaşa banka çalışmaya devam etmesi yönünde ikna etti halen çalışıyor. 1500 maaş kimin neyine yetecek. Kenara para atın biriktirin yoksa dımdızlak kalırız benden demesi. Emekliliğime var daha ama dediğim gibi emekliliğe hak kazansam bile çalışamaya devam edeceğim. Kaç yaşına kadar devam edebilirsem çalışacağım. Ne zaman elden ayaktan düşerim o zaman mecburen emekli olurum.

Merhaba sizin malüllük tek bir hastalıktan yüzde atmış ve üzeri mi? Bundan dolayı mı malul sayıldınız?

Yani sizin engelli emeklisi olma durumunuz olmuyor mu?

Engelli emekliliği işe girmeden önce engeliniz olması gerekir. Benim oranım yok amir kanaatiyle oldu SGK kabul etti. Bende itiraz ettim dava açıyorum

Yıldız1616

Hayırlısı olsun, ama sonradan sakatlanan memurun malulen emekli olmak dışında bir alternatifi yokmu? Bu kişi erken yaşlanma, engelli emeklisi olamıyor mu?

Üst Alt