Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekli olan engelli ev alabilir mi?

Batax

Yeni Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
14
Kısa zaman sonra emekli oluyorum. Emekli olurken aklıma bazı durumlar takıldı. 2006 ilk sigorta girişim ve 2. derece süresiz vergi indirim belgesine sahibim. Yani kısacası, 2008 öncesi 4A statüsüne sahibim. Ancak şöyle durum da var. Eğer yanlışım varsa düzeltin. 2008 sonrası işe giren emekli olacak engelliler için mal bildirimi yapılıyormuş. Şimdi benim başka şehirde küçük bir dairem var. Sırf kirada oturmamak, kendi evimde ömür boyu emekli maaşıyla geçinmek için ev aldım. Bu durumda emekli olabilir miyim? Emekli olsam bile üzerimde tapulu ev var diye emekli maaşım kesilir mi?

@Batax, Yok öyle bir şey emekli maaşınız neden kesilsin. İstediğiniz kadar ev, araba, arsa, tarla alabilirsiniz.

Bunu anladım da, 2008 sonrası işe girenler için emeklilik başvurusundaki istenen belgelerden mal bildirimi oluyor. O zaman bu ne oluyor tam olarak?

@Batax, 2008 sonrası işe girip şu sıralarda emeklilik dilekçesi veren kimseye denk gelmedim ve mal bildirimi istendiğini ilk defa duyuyorum.

Engelliliği dolayısıyla emeklilik başvurusu yapan sizin bir tanıdığınızdan mı istediler.

@OturanBoğa Bülent Abi 2008 sonrası emeklilik başvurusunda mal bildirimi istenme durumu var mıdır 🤔

Engelli aylığı ile emekliliği karıştırmış olabilir misiniz ? Emekli olunca niye mal bildirimi istensin ki.

Üst Alt