Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekli olmak için prim gün sayım 15 şubatta doluyor? Ne zaman başvurabilirim?

kevın

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
Selam arkadaşlar, 15 şubat ta malulen emekli olabilmek için günüm doluyor (1800) şubat ayının sonunda emekliliğe başvurabilir miyim, yoksa şubat ayı pirimim yatırıldıktan sonra mart ayında mı emkliliğe başvurmam gerekiyor?

teşekkürler....

Sadece gün prim yetmeyebilir. En az 10 yıl sigortalı gözükmen gerekiyor.

ilk işe giriş tarihim 1996 yüzde seksen raporum var böbrek yetmezligi rapor tarihim 2005...

o raporu 2005 de mi aldınız?

eğer ilk işe girişte sakatlık oranınız yok 2005 de sakatlanmışsanız: şimdi malülen emekli olmak için başvurabilirsiniz. Bulunduğunuz ilde sigorta müdürlüğüne yazı yazacaksınız; varsa raporunuzu ibraz edeceksiniz.

sakatlıgım sonradan oldu ..şubattamı işyerinden çıkış yapayım yoksa mart ayındamı.... 1800 günüm şubat 15 de doluyor.... emekliliğe 15 şubattan sonra ay sonunda baş vurabilirmiyim.... primler bir ay sonra yatırıldığı için mart ayında mı başvurmam gerek... ona göre bir ay daha çalışmayı düşünüyorum...

16 Şubatta başvurabilirsin.
Kurum seni hastaneye sevk edecek, sağlık kurulu durumunu değerlendirecek, SGK da bu değerlendirmeye bakıp, maluliyetin için ya onay verecek ya da reddedecek.

oturan boğa benim %80 iş göremez raporum var özürlü kadrosunda çalışıyorum hastalığım kronik böbrek yetmezliği.. ilk işe giriş tarihinde hastalıgım yoktu 1996... rapor tarihim 2005... ben sadece şubat 15 inde 1800 günüm doldugun için emekliliğe başvurabilirmiyim öğrenmek istedim... yoksa mart ayında mı başvurmam gerek... sanırım cevebı aldım..

Üst Alt