Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik başvuru sonuçlanıncaya kadar işten ayrıldığımdan işsizlik maaşı alır mıyım?

LeaderStar

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba, şuan engelli emeklilik için başvuru yaptım onay bekliyorum. Ay sonunda işbaşı yapmam gerekiyor ama ben çalışmak istemiyorum. İşten çıkartılıp tazminatımı alıp işsizlik maaşından faydalanabilir miyim? Engelli emekliliğim onaylandığı zaman işsizlik ödememesi büyük bir ihtimal kesilecek bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler

İşten çıkışınız emeklilik nedeniyle yapıldığı için işsizlik maaşı alamazsınız.

Bunu biliyorum cevap için teşekkürler, öğrenmek istediğim konu daha emeklilik işlemleri devam ediyor Ankara'da onay için bekliyor 2 ay daha sürebilir bu 2 ay içerisinde iş yerinden sağlık sorunu nedeni ile ayrılıp işsizlik alabilir miyim? Ve emeklilik onaylanınca işsizlik kesilir mi?

Emeklilik başvurunuzu yaptığınız için ne yazıkki alamıyorsunuz,bende emeklilik başvurusu yapıp işsizlik maaşı için başvuru yaptım maaş bağlanana kadar işsizlik alayım diye düşündüm ama red cevabı geldi.10,000 küsür tl işsizlik param yandı gitti.

İşsizlik paranız niye yansın arkadaşım sen işten atılmıyorsun veya çıkarılmıyorsun emekli olmak için işten çıkış alıyorsun böyle olunca da işsizlik parası vermezler
en akıllı insan siz misiniz

Teşekkürler. Hastanede sağlık kurulunun vermiş olduğu oran ile (Ankara'da onay sürecinde) işyerine belgeyi gösterip tazminat alabilir miyim?

LeaderStar

Merhaba. Ben iş yeri ile ikale sözleşmesi yapıp ayrıldım. Engelli raporumu beyan edip Sağlık sebeplerini gerekçe gösterdim. İş yeri iyi niyet çerçevesinde tüm haklarımı verdi. İşsizlik maaşı da aldım.

LeaderStar

Siz vergi indirimi aldınız değil mi? Bu işte bir terslik var. Emeklilik başvurusu yaptıysanız, başvuru yapmadan önce emekli olur yazısı alıp şirketinizden çıkış ve tazminatınızı almanız gerekirdi. Siz tam olarak ne yaptınız?

ssktan emekli olur yazısını al git şirkete şirket tazminatını verir sende emeklilik için başvuru yaparsın işsizlik alamazsın bu kadar basit

yesilsy
Evet ama kemoterapi süreci devam ettiği için iş yeri ile 8 aydan beri bir bağlantım yok. Tedavim devam ederken devlet hastanesine vergi indirimi için başvuru yaptım. Sağlık kurulundan %80 oran verdiler. Şuan Ankara'dan onay bekliyorum. Bu sırada tedavim bitti ve doktor bu ay sonunda iş başı yapabilirsin dedi.

SNITCI
Hastanenin vermiş olduğu oran belgesi ile sskya gidersem emekli olur yazısını alabilir miyim? Teşekkürler

LeaderStar

arkadaşım bak hastanenin vermiş olduğu raporu ankaraya gönderiyorsun ankara raporuna onay verirse indirim alıyorsun o indirim yazısı şirketine geliyor ve emekli olduğun zaman sskya gidiyorsun emekli olur yazısı alıp şirketine veriyorsun şirket sana çıkış verip ssk ya gidiyorsun emekli oluyorsun

Üst Alt