Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik hakkımı bir yıl süre ile aldım. Emekli olmalı mıyım?

Aliemin

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
2
1 yıl süreli lenfoma ve kalp ile 88 oran aldım emekliliği hakediyorum şimdi ne yapmam gerek maliyeye yollasam onlara onaylatsam belki sürekli onaylarlar emekli olmak istemiyorum.su an ama bir taraftan dan da cebime koymak istiyorum gelir vergisi indirimi sanırım çok birşey değilmiş kaç tl kazancim olur ayda bilmiyorum ne yapmam gerek simdi

merhaba istanbul ili ataşehirdeki vergi dairesine gitmeden internetten başvuru yapıp aynı gün evrak teslim ettim 5-6 güne indirim geldi .eğer çalışıyorsanız bununla aynı gün emeklilik başlatırsınız rapor yenileme de rapor bitim tarihinden önce 3 ay evvelinden sürece başlamak lazım diyorlar.neticede işyerinizde çalışmaya devam edeceksiniz işyeride bunu kabul ediyorsa kendi maaşınız ve emekli maaşınız sizi rahatlatır.ama maaşa yansıyan vergi indirimi asgari ücrette yok gibi. yüksek maaşlarda 250 gibi bir rakam değmez sırf bunu düşünüyorsanız. ama emekli maaşı tabi ki elinizi rahatlatır. sonuçta raporunuzu en az %40 ile yenileyecekler kanser nedeni ile belki sürekliye döner ....raporda aklnızda soru kalmasın artık hep raporunuz olacak süreli ya da süresiz ...ben de çok ikilimde kalmıştık inanın ama emekli oldum onca ilaç hastane ancak emekli+normal maaşım yetiyor.çoğu doktorum özelde .bu sene muaneye ilaç %300 zam .

Teşekkür ederim ilginize kamu bankası olduğu için emeklinolup c çalışma şansım olmaz bende çalışarak vergi indirimi alsam mı dedim engelli kadrosuna alicaklar belki ilerde kariyer iyi olursam önüme engel çıkar diye düşündüm sizde miktar değmez diyorsunuz

hanifeaydin

Vergi indirimi başvurusu yapıldığında illaki emekli olmak zorunda değiliz değil mi ?Rapor süreli şu an vergi indirimi basvurus yapıldığında raporun sürekli ye dönme ihtimali olabiliyor mu birde vergi indirimi olduğu zaman işyerinde engelli kadrosunda mi gorunucem

merhaba detaylı ve son güncel çıkan yönetmelikleri bilmiyorum bunu baştan söyleyeyim sizi yanıltmak istemem .şöyle ki beni işyerim sanki vergi indirimi şart koşmuştu diye hatırlıyorum emin değilim.ama ben kendim alıp verip verdim.süreliler hastalıklar geçmiyor ise kronik ise sürekliye döner ama bunu dinleyen heyet yok kafalarına göre 2 yıl 3 yıl veriyorlar...vergi inidirmi alıp vermemek size kalmış ...bu arada rapor süreli ama vergi indiirmi süresiz olan çok örnek bu sitede yazıldı.YANİ HERŞEY HEYETE KURULA VERGİ DAİRESİNİN RUH HALİNE BAĞLI.HERŞEY BELİRSİZ.

Aliemin

Vergi indirimi de rapor da süreli olabilir, ama buna karışın SGK süresiz emekli edebilir. Bu son karar sgk'nın. Ama SGK %99 raporun ve vergi indiriminin süreli olmasına uyar ve onlar da süreli emekli eder. Onun için, çalışmak çok zor değilse, süreli emeklilik önerilmez.

temel kural: kaşınmayan yeri kaşımayacaksın.
agbicim bugun raporum 69 3 yıl süreli verildi 60 hemataloji remisyonda olduğum için 10 kalpten ( ait kapakçık degisimi ve aort koku değişimi beni klas 1 de saymış amaliyatlar olmadan 30 vermişlerdi ) bu şartlarla ben yıl ve günü tamamlıyorum hatta 40 versede tamamlıyorum ama endişem ilerde 40 altına düşer mi lenfoma remisyondan sonrada 40 ben kronik hastalık diye süresi verirler sanmıştım endişem icim ne dersiniz ne tavsiye edersiniz vergi dairesinde muhtemelen süreli onaylicak çünkü

22 yıl ve 6600 prim ile lenfoma (remisyon 60 ve kalp kapakçık metal takıldı ve aort grefisi değişimi ile 10 uroloji 10 fıtık 5)3 yıl sureli %69 verildi 3 yıl sonra yonetnelige göre 40 olcak.vergi daireside süreli onaylarsa emekli için basvursam 3 yıl sonra sıkıntı olur mu oran 40 altına iner mi emeklilik hakkım gider mi diye endişe ettim süresiz olmadan başvurmamali mi sizce lenfoma hastaları süresiz alamıyor mu hiç bir anda yönetmelik oranları düşürürse ne ederiz bu sefer lütfen yardımcı olun

@Aliemin, Geçmiş olsun, raporu yeni aldınız galiba vergi indirimine başvurdunuz mu. Emeklilik için bu belgeye ihtiyacınız olacak. SGK için raporunuz değilde vergi indirimi süreniz önemli. Genelde rapor ile uyumlu oluyor süresi sizinki de 3 yıllık onaylanabilir.

Çalışma yılı ve prim gününüz fazlasıyla var emeklilik için beklemenize gerek yok. SGK emekli ederken sizden 3 yıl sonrası için kontrol muayenesi isteyecektir büyük ihtimalle. Kendiniz yazmışsınız 3 yıl sonra yönetmeliğe göre 40 olacak diye. Şimdiden endişelenmeye gerek yok. 3 yıl içinde ne olacağımız belli değil. Belki başka hastalıklarınız çıkacak ortaya oranınız artacak bilemeyiz.

@BnymnYldz,

3 yıl sonra bu oranlar aşağı doğru revize olur mu sorusu kimse bilemez tabiki lenfoma 5 yıl sonra 40 ama aşağı inerse ya:-( ama böle olursa emeklilik iptali çok üzücü olur 40 süresiz vermezler mi 3 yıl sonra

@Aliemin,
Dostum sen şimdiden 3 yıl sonrasının rapor oranı kaygasına düşecek olursan vay haline. İnsanlar şu anda yarın ne olacak onu bilemiyor bu ülkede. Emekli olmaya hak kazanmışın ve git emekli ol, 3 yıl emekli maaşını al. 3 yıl sonra ne olur diye düşünme, ona o gün bakarsın..

@cuneyt09,

napayim dostum yaş 45 olunca o yaşta kim ise alır bizi raporla diyebdusundum ama hakli olabilirsin de Allah hepimizin yardımcısı olsun

@OturanBoğa,
agbi vergi indirim 69 ve 3 yıl süreli olarak geldi SSK ya başvurduğunda emeklilik için kontrol muayenesi şartı koymama ihtimalleri var mi lenfoma 3 yıl sonrada (remisyon 5 yıl olduğu icin) 40 oluyor o sürede suresize döner sanırım ne dersiniz bunsureli raporla emekli olsam mi 3 yıl sonra aksilik olma ihtimali olur mu cetvel değişir mi acaba birde SSK başvurusu yapinca emeklilik için vazgeçme şansı oluyor mu

Üst Alt