Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

teşekkürler bende halkbankı seçerim o zaman
ayrıca bu sorularada cevap verebilirmisiniz :)

işyeri ssksız çalıştırmaz malesef turan kardeş

merhaba arkadaşlar bende 22.04.2014 te başvuru yaptım dilekçemi verdim kağıda tahsis nosunu yazıp elime verdiler 1 aysonra haber gelmezse gel burdan sor dediler 168 000 tl kaanç ve + bağkur var 5183 gün toplamı 2180i bağkur nedersiniz maaş tahmini ne kadar olur evrak takipden baktım elden teslim edildi yazıyor yaşlılık emekliliği deniyor benim birde babamdan ölüm aylığı aldığım eski emeklilik maaşı bilgileri ve nosu yazıyor edevlette yeni bilgiler ne zaman düşer o bilgiler üzerine mi eklenecek nasıl olacak acaba anlamadım eski babamden aldığım 18 yaşımda kesilen maaş noları bilgileri durmakta hala

Emekli Maaşınız896,35 YTLEk Ödeme35,85 YTL
Toplam932,21 YTL

emekimaaşım .comda hesaplayınca böyle çıkıyor maaş miktarı ama bağkur yok bağkur yazılmadığı için bağkursuz böyle hesapkladı ne dersiniz bağkurla biraz daha artarmı düşermi maaş

EMEKLİLİK ŞARTLARINIZ
Yaş ŞartıyokYaşınızın Dolacağı Tarihyaş şartı yok
Hizmet Yılı Şartı17Sürenizin Dolacağı Tarih15.03.2014
Prim Gün Şartı3920Kalan Prim Gününüz937

memolikk;

900-1100 tl civarı bişey alırsınız sanırım. 1100 en iyi ihtimal sanırım. eğer birçok farklı yerde sigortalı olarak çalışmadıysanız 15 güne sisteme bilgileriniz görünür.

[FONT=Arial Black]25.04.2014 tarihi itibariyle hesaplanan Aylık : [/FONT][FONT=Arial Black]837.03[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]Gösterge[/FONT][FONT=Arial Narrow]9475[/FONT][FONT=Arial Narrow]Ortalama Yıllık Kazanç[/FONT][FONT=Arial Narrow]14.108,40[/FONT][FONT=Arial Narrow]Ortalama Aylık Kazanç[/FONT][FONT=Arial Narrow]2.356,50[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]Aylık Bağlama Oranı[/FONT][FONT=Arial Narrow]60,00[/FONT][FONT=Arial Narrow]Aylık Bağlama Oranı 2[/FONT][FONT=Arial Narrow]43,00[/FONT][FONT=Arial Narrow]Aylık Bağlama Oranı 3[/FONT][FONT=Arial Narrow]29,84[/FONT]
[FONT=Tahoma] [/FONT]
[FONT=Arial Narrow][/FONT][FONT=Arial Narrow]Hizmet Kütüğü[/FONT][FONT=Arial Narrow]Diğer Günler[/FONT][FONT=Arial Narrow]Toplam[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]2000 Öncesi[/FONT][FONT=Arial Narrow]4[/FONT][FONT=Arial Narrow]180[/FONT][FONT=Arial Narrow]184[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]2000-2008/10 Arası[/FONT][FONT=Arial Narrow]999[/FONT][FONT=Arial Narrow]2000[/FONT][FONT=Arial Narrow]2999[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]2008/10 Sonrası[/FONT][FONT=Arial Narrow]1980[/FONT][FONT=Arial Narrow][/FONT][FONT=Arial Narrow]1980[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]Toplam[/FONT][FONT=Arial Narrow]2983[/FONT][FONT=Arial Narrow]2180[/FONT][FONT=Arial Narrow]5163[/FONT]
[h=2][FONT=Times New Roman, Times, serif][/FONT][/h]

buda sskdaan hesaplanan maaaş nedir bu yaa çok az değilmi hangisi doğrudur acaba

murat kardeşim sağol bana ik dediki sgdp emekli maaşından kesilecek dedi aldığın maaşından değil dediler bakalım noluyor devamını yazarım öğrendikçe bende bu gün çıkışım verilecek yarında sgk ya giderim dilekçe vermek için hepimize hayırlı olur inşaallah darısı tüm bekleyenlere diyelim
senin emekli maasından kesemez emekli mmasından sadece devlet keser oda sen bir işyeri acarsan oda bagkur adına kesilir sakın aldanıpta kestirme eger ole bir niyeti varsa git sigortaya şikayet et

arkadaşlar yarın sgk ya gidip kağıt getir dediler işyerine vereceğim sgkya ne diyeceğim emekli olma istiyorum işyerinden ayrılacağım işyerim kağıt istedi mi diyim
kağıdı işyerime verip çıkış evraklarımı alıp sgk ya emeklilik için müracaat edecem 23 nisan 1 mayıs girdi arayada birkaç gün daha fazla bekleyeceğim mecburen galiba işyerimde bu gün son du çıkış yaptık biz sen sgk dan evrak getireceksin dedi işyerim bir aksilik çıkmaz umarım benim 2953 ssk 2180 bağkur vardı hizmet birleştirmesi yaptırdım 17 yıl 3920 güne tabiyim 15 03 1997 işe giriş tarihim %40 vergi indirimim var heyecalıyım çok bir aksilik çıkmaz değilmi arkadaşlar
sen kendin cıktıysan işten cıkış birimini götürmen lazım oda işten cıktıgın 2 günü çalıştıgın işyerinin muhasebe servisinden alıcan almassan 10 gün süresi var işyerin 10 iş günü buna (resmi tatiller hariç)süresi o zamana kadar baglı oldugun sgk ya gönderecek.10 iş günü içinde göndermesse cezası var.

mustafa bey ben buradan hesapladım üç aşağı beş yukarı aynı çıktı
t.c. Sosyal güvenlik kurumu

iyi liljan hanım orda özür durumuna göre hesaplama yapmıyor düz emekli hesabı yapıyor diye biliyorum.kafam bulandı buna cevap verirsen sevinirim saygılarımla

şafak 36 arkdaşlar günü doldurup dilekçe verecim artık

teşekürler liljan hanım :) aslına bakarsanız bu zmanda çoktan dılekcemı vermem gerekıyordu ama sgk konusunda aksılıkler oldu hayırlısı bakalım sayılı zaman hızlı geçer :)

teşekürler liljan hanım :) aslına bakarsanız bu zmanda çoktan dılekcemı vermem gerekıyordu ama sgk konusunda aksılıkler oldu hayırlısı bakalım sayılı zaman hızlı geçer :)
bu kadar zaman geçmiş 36 gün geçmez mi geçer tabi, tekrar hayırlısı olsun :) gelişmeleri paylaşın bizle

sizin gibi gün sayacağım inşALLAH tabıkı gelışmelrı gun ve gun paylaşacağım

[FONT=Arial Black]25.04.2014 tarihi itibariyle hesaplanan Aylık : [/FONT][FONT=Arial Black]837.03[/FONT]

[FONT=Arial Narrow]Gösterge[/FONT][FONT=Arial Narrow]9475[/FONT][FONT=Arial Narrow]Ortalama Yıllık Kazanç[/FONT][FONT=Arial Narrow]14.108,40[/FONT][FONT=Arial Narrow]Ortalama Aylık Kazanç[/FONT][FONT=Arial Narrow]2.356,50[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]Aylık Bağlama Oranı[/FONT][FONT=Arial Narrow]60,00[/FONT][FONT=Arial Narrow]Aylık Bağlama Oranı 2[/FONT][FONT=Arial Narrow]43,00[/FONT][FONT=Arial Narrow]Aylık Bağlama Oranı 3[/FONT][FONT=Arial Narrow]29,84[/FONT]

[FONT=Arial Narrow]Hizmet Kütüğü[/FONT][FONT=Arial Narrow]Diğer Günler[/FONT][FONT=Arial Narrow]Toplam[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]2000 Öncesi[/FONT][FONT=Arial Narrow]4[/FONT][FONT=Arial Narrow]180[/FONT][FONT=Arial Narrow]184[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]2000-2008/10 Arası[/FONT][FONT=Arial Narrow]999[/FONT][FONT=Arial Narrow]2000[/FONT][FONT=Arial Narrow]2999[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]2008/10 Sonrası[/FONT][FONT=Arial Narrow]1980[/FONT][FONT=Arial Narrow]1980[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]Toplam[/FONT][FONT=Arial Narrow]2983[/FONT][FONT=Arial Narrow]2180[/FONT][FONT=Arial Narrow]5163[/FONT]

[h=2][/h]

buda sskdaan hesaplanan maaaş nedir bu yaa çok az değilmi hangisi doğrudur acaba
bu işlemi nasıl yaptınız..aşağıda yazılı olan günleri nasıl hesaplıyoruz.acil bilgi verirmisin.

prim gunu yüksek olursa aylık bağlama oranı yüksek olur mesela benım suan 6950 aylık bağlama oranı 36 ama 7000 yaparsam 38e yükselecek yanı ne
kadar cok prımınız varsa aylık bağlama oranıda yüksel
cek buda maasa yansır

toprak 24;

arkadaşım emeki maaş hesabı var sgk sayfasında ordan otomatik hesap yapıyor şimdiye kadar bende yapamamıştım iş işten geçti maaş hesabı yapabildim bune ya maaşa bakarmısın harca harca bitmez 837 tl adilik bu hükümet emekli istemiyor bu devlettee galiba :)

memeolık kardeş prımlerın kaçtan yatıyor prımın nekadar toplam prım nekasar oldu paylasırmısın

arkadaşım kaç yüzdefa yazdım bunları benim ismime gelip yazdığı forum mesajlarına bak dersen en sondan başyalayarak bulursun yinede söyleyeyim sana
toplam kazanç 168000 tl aylık kazanç en son yaatn 2397 tl öncesinde değişir bu artı bağkur kazancı var 2180 de bağkur

[FONT=Verdana]22.04.2014[/FONT][FONT=Verdana]İSTANBUL SGİM KADIKÖY SGM EMEKLİLİK İŞLEMLERİ SERVİSİ-2 (4A YAŞLILIK MAAŞ BAĞLAMA)[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]2[/FONT][FONT=Verdana]28.04.2014[/FONT][FONT=Verdana]İSTANBUL SGİM KADIKÖY SGM EMEKLİLİK İŞLEMLERİ SERVİSİ-2 (4A YAŞLILIK MAAŞ BAĞLAMA)[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI

[/FONT]
evrak takipte böyle yazıyor sonraki aşama nedir bilen varmı turan burdamısın :)

Cevap veren olsa bende ayni bekliyorum zimmetten çıkarıldı nın sonucunu

serincen;

siz ne zaman vermiştiniz dilekçeyi beraber emekli oluyoruz hangimiz önce olacak bakalım ilk işim bankaya geçmek olacak ptt den

Memolik3 nisanda verdim dilekçemi 24 nisanda vergi dairesinden cevap gelmiş sgk ya bekliyoruz bskalım nekadar dürecek

Arkadaşlar e devlette bugün kaydım görünmeye başladıfakat 1mayıs aylık başlangıcı yazıyor aylık tutarı falan yazmamış banka bilgiside yok.tahsis numarası ve diğer bilgiler var.birde ben 3 nisanda verdim dilekçemi 1 mayıs aylık başlangıcı yazıyor

[FONT=Verdana]1[/FONT][FONT=Verdana]24.04.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-1[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]2[/FONT][FONT=Verdana]24.04.2014[/FONT][FONT=Verdana]ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-1[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]

halen bekliyoruz bakalım tazminat kağıdında 1 mayıs itibari ile yaşlılık aylığı bağlanacaktır yazıyordu...

emekli maaşına bakarmısınız...
[FONT=Arial Black]29.04.2014 tarihi itibariyle hesaplanan Aylık : [/FONT][FONT=Arial Black]783.15[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]Gösterge[/FONT][FONT=Arial Narrow]14275[/FONT][FONT=Arial Narrow]Ortalama Yıllık Kazanç[/FONT][FONT=Arial Narrow]9.788,40[/FONT][FONT=Arial Narrow]Ortalama Aylık Kazanç[/FONT][FONT=Arial Narrow]1.538,40[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]Aylık Bağlama Oranı[/FONT][FONT=Arial Narrow]55,80[/FONT][FONT=Arial Narrow]Aylık Bağlama Oranı 2[/FONT][FONT=Arial Narrow]47,00[/FONT][FONT=Arial Narrow]Aylık Bağlama Oranı 3[/FONT][FONT=Arial Narrow]33,12[/FONT]
[FONT=Tahoma] [/FONT]
[FONT=Arial Narrow][/FONT][FONT=Arial Narrow]Hizmet Kütüğü[/FONT][FONT=Arial Narrow]Diğer Günler[/FONT][FONT=Arial Narrow]Toplam[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]2000 Öncesi[/FONT][FONT=Arial Narrow]984[/FONT][FONT=Arial Narrow][/FONT][FONT=Arial Narrow]984[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]2000-2008/10 Arası[/FONT][FONT=Arial Narrow]3050[/FONT][FONT=Arial Narrow][/FONT][FONT=Arial Narrow]3050[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]2008/10 Sonrası[/FONT][FONT=Arial Narrow]1929[/FONT][FONT=Arial Narrow][/FONT][FONT=Arial Narrow]1929[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]Toplam[/FONT][FONT=Arial Narrow]5963[/FONT][FONT=Arial Narrow][/FONT][FONT=Arial Narrow]5963

[/FONT]

serincen;

ek ödemeniz/4*100 formülüyle o ay alacağınız toplam birikmiş+maaş tutarınızdır. ek ödemeniz belli olmuştur şuan.ona göre hesap yapabilirsiniz.maaşlar devlette önceden ödenir.memurlar atandığı ilk ay henüz başlamadan maaş alması gibi düşünebilirsiniz.

memolikk;

memolik karedeş burdayım,bende aynısı yazıyordu,bundan sonra ki yazıda şahısa gönderidi yazar galiba.yani sana postalanmıştır diye..fakat sen beklemek istemiyorsan tahsis numarasının son rakamına göre mayıs aynın ortasında en yakın ptt şubseinden maaşını kimliğinle alabilirsin.

Evet bende bugün göründü ŞAHIS gönderildi yaziyor.e devlette de bilgiler çıktı. Ama maaş miktarı yazmamış

serincen maaş miktarı yazmaz..o sana egelen postada ki evrakta yazılı olur.bende bekliyorum postayı 10 gündür elime geçmedi.gerçi farketmez ssk yı telefonla aradığımda 20 mayısta en yakın ptt den maaşını alabilirsin dediler.

arkadaşlar bişey merak ediyorum benim dilimimde emekli şartı için
19 yıl 4240 gün diyor
4240 günde sorun yok ama 19 yıl bir fiil sigortalımı olmak lazım
yani 01.02.2013 girişliyim 1655 günüm var ne zaman emekli olurum

Üst Alt