Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik işlemlerine başladım... [Bilgi]

Mesut01

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
herkese merhaba
28.07.2008 günü tüm haklarımı alarak işyerinden ayrıldım. bugün ise ssk ya giderek emeklilik başvurumu yaptım. başvuruda nüfus kayıt örneği, ssk hesap fişi, emeklilik başvuru dilekçesi, 2 resim ve vergi indirim raporunun fotokopisini verdim; ve süreç başladı. artık beklemedeyim.

20 sene hizmet, 7000 gün primim ve 3.dereceden vergi indirim raporum var

EMEKLİLİK

SONUCU SİTEDE PAYLAŞIRSAN SEVİNİRİM BENDE 3. DERECE VERGİ İNDİRİMİ ALIYORUM VE EMEKLİ OLMAM İÇİN YAKLAŞIK 500 GÜN PRİMİM EKSİK BAZI DUYUMLARIMA GÖRE EMEKLİ OLURKENDE TEKRAR HASTANEYE SEVK EDİP RAPOR ALMAMIZ İSTENİYORMUŞ BÖYLE BİŞEY OLDUMU MAAŞ NE KADAR BAĞLANDI(MAAŞ KONUSUNU PAYLAŞMAK İSTEMEYEDE BİLİRSİN) KONU SONUÇLANINCA AYDINLATIRSAN SEVİNİRİM ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

Daha önce vergi indirimli raporonuz mevcutsa,Hastahaneye sevk edilmiyorsunuz.Aldığınız vergi indirimli raporonuzla emekliye ayrılabiliyorsunuz.

mevcut maliyeden gelen vergi indirim raporu yeterli oldu tekrar bir rapor istemediler.
sonuçlanınca tabiiki burada paylaşırım herkese selam.

29.07.2008 tarihinde başvurduğum emeklilik sonucunu aldım.
artık emekliyim
maaşım bağlandı.herkese selam ve sevgiler.

Hayırlı olsun :) Sakıncası yoksa kaç lira emekli maaşı bağlandığını da yazar mısın lütfen. Emsal olması açısından...

Şunu bir kere daha hatırlatmak istiyorum:
Faal olarak çalışmaktaysanız emeklilik için mümkün olduğunca ayın 14 ünde başvurunuz.SSK emekli aylıkları başvuruyu takiben ilk 15. günden itibaren bağlanmaktadır.Buradaki arkadaşımız 29.07.2008 tarihinde başvurmuş olmasına rağmen emekli aylığı 15.08.2008 tarihinden itibaren işlemeye başlayacaktır.aradaki 17 gün malesef boşa gitmektedir.
Şayet arkadaşımız 15 gün daha çalışıp tüm belgeleri hazırlayarak 14.08.2008 tarihinde kesin başvuruyu yapsaydı hem işyerinden ayın 15 ine kadarki normal maaşını alacak,hem de 15 inden itibaren emekli aylığı bağlanacaktı tek bir gün dahi kaybetmeyecekti.
Arkadaşımız için olmuş bitmiş ama bilmeyen diğer arkadaşlarımız için hatırlatmak istedim.
Esposas arkadaşım sağlık ve huzur dolu bir emeklilik hayatı temenni ediyorum.

Evet bence de emsal olması açısından ne kadar maaş bağlandığını yazarsanız benim gibi merakta kalan arkadaşlar merakını gidersin dimi ama :D

sayın ufukalp emeklilik müracaatı ayın 14 de yapılması ile ilgili bilgisini vermişsiniz, bu sadece SSK çalışanları içinmi geçerli yoksa maaşlarını ayın 15 inde alan Devlet Memurlarınıda kapsıyormu?
Bu arada emekli olan arkadaşım emekliliği hayırlı osun, sağlıklı bir emeklilik geçirmesini diliyorum..
Ayrıca aramızda memurların emeklilik ikramiyesi ve maaş hesaplaması SGK nun sitesinde yapılan şekildemi oluyor ? gerekli aydınlatma ve açıklama yapacak arkadaşlar varsa yazarlarsa memnun olurum. Çünkü ben 20 yıllık hizmetime karşılık (4/2 derece ve kademe 850 ek gösterge)19.796 YTL tazminat, 773 YTL Maaş hesaplaması çıkıyor ekrana(mevcut maaşım 1.143 YTL) BU HESAPLAMALAR DOĞRUMU ACABA?
Bende özürlülere tanınan haklardan yararlanarak % 52 raporumla yılbaşında erken emekli olmayı düşünüyorum lütfen aydınlatıcı somut bilgilerinizi paylaşırmısınız..

Sayın Mehmet71.
Emekli sandığı emeklilik başvurusu konusunda yeterli bilgiye sahip değilim.Ancak bildiğim kadarıyla emekli sandığı emeklileri ayın 15. değil 1. günü itibarıyla aylık almaktadırlar.

önce iyi diekleriniz için herkese teşekkür ederim.sevgili ufukalpı aydınlatma açısından bir düzeltme yapayım.emeklilik için başvuru tarihim 29.07.2008 ve bana bildirilen maaş bağlanma tarihi ise 01.08.2008 tarihinden başlıyor.ve beraber emeklilik için başvurduğumuz arkadaşların hepside 1 ağustos tarihinden başladı.emsal olmasını istediğiniz için yazıyorum bağlanan maaşım 1400 ytl dir.yüksek olmasının sebebi ise prim gün sayısının ve ödenen prim miktarının fazla olmasıdır.selamlar saygılar

Sayın Esposas,
Güzel günlerde harcamanızı temenni ediyorum.
Demek ki ssk başvuru tarihine göre 1 ve 15.günler olmak üzere iki tarihte maaş bağlıyor.Bundan önce ben de 1 i biliyordum bizzat benim ki ve ayın 6 sında başvuran bi arkadaşın ki 15 nde bağlandı bu yüzden söyledim.Paylaşmak öğrenmek güzel şey...
İyi günler diliyorum.

Sayın Esposass;
3 cü derece olan vergi indirim raporunuzu işe başlamadan önceki tarihlimi? (Yani ilk SSK olduğunuz tarihi öncesinemi ait, yoksa işe girdikten sonramı aldınız raporunuzu) sonradanmı sakatlandınız veya daha önce varmıydı raporunuzda belirtilen özürünüz?
Emekli Sandığına bağlı olan çalışanlar icin neden sonradan sakatlananlara zorluk çıkartılıyor anlamış değilim? Nasıl bir uygulamadır bu böyle..Yasa yürürlükte ama uygulama hala belirsiz!

vergi indirim raporumu işe başladıktan sonra aldım. engelim ise çocuk felci sonucu sol ayak polio

son ödenen pirimi nekadar ödediniz son üç aylık pirimleriniz nekadardı ay ay olarak.. teşekürler

forsa' Alıntı:
son ödenen pirimi nekadar ödediniz son üç aylık pirimleriniz nekadardı ay ay olarak.. teşekürler

Evet bende onu merak ettim,son bir kaç ayın primleriniz ne kadarlıktı.

esposas

soruyu gündemde tutmak adına primler nekadardı

MAAŞIN YÜKSEK OLMASI İÇİN PRİMLERİN KAÇ YIL ÖNCESİNDEN YÜKSEK YATIRILMASI GEREKİYOR BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ

Arkadaş emekli olunca bizleri ve burayı unuttu sanırım :D
Halen kendisinden son primlerinin kaç para olduğunu öğrenemedik :D

Arkadaşlar prim konusunda oldukça ısrar ettiğinizi gördüm,ne var ki arkadaşımız burayı gerçekten unutmuşa benziyor.
Ben de Temmuz ayı itibarıyla emekli oldum.Her ne kadar emekli aylığım arkadaşın ki gibi 1.400 ytl değilse de az da olsa merakınızı giderebilmek açısından emekli aylığım ile son 6 aylık prim gün sayısı ve kazançları burada paylaşıyorum.Umarım bir fikir verir.
Emekli aylığım : 1.200 ytl

PRİM VE KAZANÇ DÖKÜMÜ
DÖNEM/AY---BELGE KODU----GÜN------KAZANÇ/YTL

2008/1------------01A----------30--------2.441,30
2008/2------------01A----------30 -------2.368,26
2008/2------------01E-----------------------157,00
2008/3------------01A----------30--------2.330,86
2008/3------------01E-----------------------429,76
2008/4------------01A----------30--------2.175,92
2008/4------------01E-----------------------401,66
2008/5------------01A----------30--------3.721,58
2008/5------------01E-----------------------233,02
2008/6------------01A----------30--------2.385,48
2008/6------------01E-----------------------439,85

bravo vallahi önyargı süper siteyi unutmuşum diye karar verilmiş.rizede kızımın yanındaydım ve yeni geldim.siteyi unutmuş olsam emeklilik sonucumu ve aldığım aylığı yazmazdım sanırım.
ama olsun hepinize saygı ve selamlar gönderiyorum
sitemizide unutmam.
2008 04 30 2.685
2008 05 30 2.532
2008 06 30 3.954
2008 07 28 3.874

sağlık nedenlerinden dolayı emekli olmak istedim belirtmek isterim

Aha geldiiii...
Benim yazdığımı görünce nasıl da koştu bak :)
Gile güle harca sevgi ve saygılar kardeş.

sizlerinki baya yüksekmiş hayırlısı olsun arkadaşlar..teşekürler

ufukalp ve esposas arkadaşlara merakımızı giderdikleri için çok teşekkürler.
Güle güle harcasınlar darısı diğer arkadaşlarımıza :D

Üst Alt