Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekliyim. Araç için aldığım raporda oranı düşürmüşler! Şimdi ne olacak?

sclafgut

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba;
gecen sene %54 engelli raporu aldım ve vergi indirimden emekliye ayrıldım,şimdi ötv den yararlanmak için raporuma yazı ekletmek için hastaneye başvurdum
rapor yüzdemi %32 ye düşürmüşler .Araba için ilgili yazıyı yazmışlar ama oranımı düşürmüşler.Emekliliğime ve diğer yararlandığım indirim vb etkisi olurmu
Sizlerden gelecek geri bildirimlere göre itiraz edicem
Şimdiden teşekkür ederim

@sclafgut,

Bence, itiraz edin derim, ne kaybedersiniz ki. Tek anlamadiğim araba için nasıl bir yazı yazmışlar.

@hayat76, özel tertibatlı araç kullanabilir ,itiraz edicem ama emeklilik ve diğer durumlara etkisi olurmu biliyormusunuz

En son alınan rapor oranı geçerlidir sonradan alınan raporlarda oran düşerse SGK nin radarına girer SGK kontrol ister olumsuz olursa emeklilik iptaline kadar gider bu sitede bu konuda yaşanmış çok madur var bilginiz olsun

@mehmet-41, bir araç alalım dedik başımıza iş aldık.Pazartesi itiraz edicem tekrardan 1500 tl istiyorlar.Gelişmeleri burdan paylaşıcam
teşekkür ederim

Pirince giderken eldeki bulgurdan olmak var engelli emekli isen yeniden rapor alırken iyi düşünün düşük oranlı çıkma ihtimali var ise uzak durun rapor işinden sonradan SGK farkediyor bu düşük raporları sen gel bakalım diyor hop kontrole gönderiyor orda'da düşük oran çıkarsa maaş kesiliyor dikkat edin hayırlısı olsun hakkınızda aldığınız rapor 1 ay gecmemisse itiraz edin yeniden ücret istenmez

Üst Alt