Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

En iyi fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi neresi?

ankara bilkent t.s.k gata fizik rehabilitasyon merkezi...iyi torpil bulursan kısa zamanda yatırırlar...

İyi bir yer demek bence Türkiye şartlarında mümkün değil. Şansa bağlı... Fizik tedavi için yeterli zamanı ayırabilecek fizyoterapistlerin olduğu bir yer olmalı. Haftada onbeş dakika fizik tedavi yapılan yerler var! Her yeri iyi olsa ne olur...
Ben 2000 yılında Şirinevler'deki 70. yıl fizik tedavi hastanesinde 7 ay kaldım. Havuz felan var sözde ama bir kere bile çalıştığını görmedim :) Standart süreçte haftada bir iki kez yarım saat fizik tedavi ya yapılıyor ya yapılmıyordu... O günlerde sorulsa tavsiye etmezdim... Ama şimdi ne durumda bilmiyorum...

Benimde şirinevlerdeki rehabilitasyon merkezinin iyi olduğunu duymuşluğum var. Fizik tedaviyi görecek kişi yatalak ise, yanında yakınını istiyorlar. Altını falan temizlemek, gece bakmak için. Bilgilerinize....

suan Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde calısmakta olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof.Dr. Vural KAVUNCU tarafından senelerce fızık tedavı gordum...onunla sans eserı (Elazığ Fırat Üniversitesi’nde tanısmıstık.... yıllarca fızık tedavı gormemı sagladı her gun en az bı saat fızık tedavı goruyordum onun sayesınde bacaklarım guclendı hem hastanede yapılıyodu hemde anneme bana yapması ıcın bırkac hareket gosterıyodu annem evde yapıyodu...benı ondan sonra hangı doktor gorduyse bacakların cok ıı gelısmısss dıyorlardı..suan goren drlar fızık tedavıye artık ıhtıyacın yok dıolar dıycegım aslında fızık tedavı cocukluk yaslada yapılması gereken bı tedavı surecı...sabır ve emek gerektırıyo yınede zararın neresınden donulurse kardır degıl mı? keske ımkanınız olsada dedıgım dr gorunebılseydınız... eger ftr alcaksanız sıze gercekten fayda saglayacagına ınandıgınız bı yer olmalı ıyıce arastırmanızı tavsıye edıyorum.... baslayıp bı sure sonra bırakacagınız bı yer değil de az da olsa cok da olsa fayda saglayabılecek bı yer olmalı.... gecmıs olsun

En iyi fizik tedavi merkezi diye bir yer yok.Fizik tedavi uzun süreli meşakatli iştir.Fizik tedavi alma süresi, seans sayısı, sizinle ilgilenen fizyoterapist, moral ve özgüven, maddiyat, doğru ve disiplinli tedavi eksiksiz olmalı.Ben ilk zamanlar, 2 sene evde fizyoterapist tarafından tedavi gördüm.İlk 7 ayda tedavi cevap verdi yürümeye başladım.2 seneden sonra çeşitli merkezlerde 6 sene daha tedavi gördüm, ev ortamındaki gibi rahatlık yok, çeşitli hastaların içindesiniz, birde nasıl oldu muhabbetti yokmu, bozuk plak gibi anlat dur )gidip gelmeler trafik insanı bitiriyor.En önemlisi sizi tedaviye getirip götürenin zaman ve iş kaybı.
Size önerim ilk aylar cok önemli olduğu için tam teşekküllü ftr merkezinde yatılı tedavi görmeniz, açil şifalar.

kendimizide düşünmeliyiz refakatçimizide bu yönüyle istanbul şirinevler ideal en azından hafta sonları bir akrabanızın yanına gidebilirsiniz büyük çoğunluğumuzun muhakkak istanbulda tanıdığı vardır kendinizi düşünün ama refakatçinizide unutmayın ankara deyince tüğlerim diken diken oluyor beni ilk etapta ordudan samsuna samsundan ankaraya götürmüşlerdi 1 hafta hasatanede yattım yarama pansumanı bir hafta sonra pansuman gereği duydular şartlar berbattı neyseki istanbula nakil edildim en azından ankaradan iyidir gatayı bilmiyorum ama dediğim gibi refakatçinin rahatınıda unutmayın derim

Yapılan EMG incelemesi neticesinde nöroloji uzmanı kısmen de olsa fizik tedaviden fayda görebileceğimi söyledi. Istanbul'dayım. Fizik tedavi için tavsiye edebileceğiniz bir hastane var mı arkadaşlar?
SGK ile anlaşması olan özel hastane de olabilir...

Selamlar istanbulda iseniz özel gaziosman paşa fizik tedavi merkezi var
orda Özer hocamız var aynı zamandaengelliler derneği başkanıdır.

tavsiye ederim.

bilgilerine sitesinden ulaşabilirsiniz www.ozelgopfiziktedavi.com

OturanBoğa

katılıyorum,,,fizik tedavi görmem lazım ve BURSA da iyi bir yer arıyorum...sağ bacağımda şuan akut felç var ve anormal bir kas gücü kaybı mevcut:( biyofiz denen bir merkez var burda,,,bugün ilk günümdü hatta,,,,doğrudürüst 2 dakika başımda durup ilgilenmediler bile,,kızıp paramı geri aldım...hizmetinizden menun kalmadım dedim.....BURSa için ROMER,ROMATEM gibi alternatiflr var,,,,ama verdikleri hizmet kalitesini vermiyorum....benim elektriksel stimulasyona da ihtiyacım varmış felç için,,,,bildiğiniz bişiyler var mı BURSA ilindeki merkezlere dair...aydınlatırsanız sevinirim,,,teşkk

İstanbulda da darüşşafaka fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi hakkında bilgisi olan var mı? iyi midir? ilgi alaka nasıldır yoksa sadece para almak için mi varlar? Bazıları çok iyi diyor bazıları ilgi alaka yok diyor.

Solveus bursa da ozel hayat hastanesi var besevlerde cok iyi fizyoterapistler var sigortayla da anlasmali

Ankaradan yazıyorum iran asıllı bi fizyoterapist ile bir dostumun önerisi üzerine tanıştım omzumda yirtik vardi buna bağlı olarakta kolda hissizlik gerçekten isinde iyi bir hanımdı ciddi anlamda tavsiye ediyorum tüm terapi yöntem ve tekniklerine hakim bir fizyoterapissti ulasabileceğiniz sabit bir numara birakiyorum 0312 417 6760 rana hanım

Üst Alt