Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

En İyi İlaç: Moral

celal1973

Yeni Üye
Konular
462
Reaksiyonlar
0
1
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]En İyi İlaç: Moral[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Benim ve Evet bütün hastalıklarda en iyi ilaç moraldir. Hastalaramoral verelim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Sevgili Son Mesnevihan Hayat Nur Artıran “Aşk Terk Etmez” isimli kitabında diyorki; [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=5] [/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=5]“Kulluk, bir kulun gönlünü hoş etmeye çalışmaktır... Ne ibadetiniartırmak, ne zühdünü artırmak, ne de zühd ve takvasıyla mağrur olmak... [/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=5] [/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=5]Asıl ibadet, her sabah uyanıldığında, ‘Ya Rab, acaba bugün hangikuluna hizmet edebilirim? Hangi kulunun gönlünü hoş edebilirim?’ diyebilmektir.”[/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Efendim aslında bu yazının özeti başlıkta yazıyor. Moraliniz yüksekolursa yani hep bir umudunuz varsa, karamsar olmazsanız daha çabukiyileşiyorsunuz. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Sevgili Gönül dostlarımız, geçenlerde dostum Aydın Kaynarca beyFacebook’ta bir video paylaşmış. Videoyu izleyince bunu yazmak istedim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Videodaki görüntüde hücreler vardı. Papatya yaprağına benzer birkanser hücresi, yanına gelen çeyreği kadar bir T hücresi, kanserli hücreyenüfuz etmeye, adeta yemeye başlıyordu. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]T hücresi, kişinin kendi vücudundan, bağışıklık sisteminden alınıp,mutluluk hormonu “Seretonin” ile desteklenip güçlendirilen ve tekrar vücudaenjekte edilen bir hücredir, deniyordu. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Video, Yapılan çalışmalarda beş ay ömür biçilen hastaların % 90’ı Thücresi sayesinde iyileşiyor… [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]… ve T hücreleri Seretonin, yani mutluluk ile güçleniyorken, mutluolan kanser hastalarının iyileşmek için büyük bir umudu var, diye devam ediyordu.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bunu herkese gösterip umut aşılayabilmek için paylaşınız, diyebitiyordu. Ben de bu videoyu faydalı olayım diye, Rabbimizin rızası için yazıyadökmek istedim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Hemen hemen aynı konudaki Youtube videosu:[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]https://www.youtube.com/watch?v=74IKI6I8nWs[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Evet, Mutlu olmak için umutlu olmak şart. Moralli olun, hastayaumut, moral verin, ki T hücreleri güçlensin. Mart 2016’daki Hürriyet gazetesi haberişöyle başlıyor:[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Verdana"]Kankanserlerinin tedavisinde, hastanın bağışıklık sistemi kullanılarak tümörlerinyok edilmesini hedefleyen bilimsel araştırmanın ilk sonuçları, tıp dünyasında"umut verici" olarak değerlendirildi.[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Verdana"]KANSERİ YENMEK İÇİN VÜCUDUN BAĞIŞIKLIĞI KULLANILIYOR[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Verdana"]ABD'libilim insanları, kanser tedavisinde yayılan tümörleri yok edebilmek amacıylavücudun bağışıklık hücrelerinin kullanıldığı araştırmadan çarpıcı sonuçlar eldeetti.[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Verdana"]5 AY ÖMÜR BİÇİLEN HASTALARIN YÜZDE 90'I İYİLEŞTİ[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Verdana"]Washington'dadüzenlenen toplantıda açıklanan ilk sonuçlara göre, söz konusu tedavi kanserintekrarlamasını önlüyor. Araştırma ile en fazla 5 ay yaşam süresi biçilen kankanseri hastalarından yüzde 90'ından fazlasının iyileştiği ve 18 ay boyuncadevam eden kontrollerde de kanserin tekrarlamadığı belirlendi.[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Verdana"]T HÜCRESİ[/FONT][FONT="Verdana"] TÜMÖRLERİ YOK ETTİ[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Verdana"]Tedavisürecinde, laboratuvarda hastaların kendi vücutlarından alınan T hücreleriningenetiği değiştirilerek, tümörleri tanımaları ve yok etmeleri sağlandı.[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Verdana"]Yönteminuygulandığı akut lenfoblastik lösemi (ALL) hastasının yüzde 90'ından fazlasınıniyileştiği belirlendi. ([/FONT][FONT="Verdana"]http://www.hurriyet.com.tr/savasci-t-hucresi-ile-kanser-tedavisi-40067454[/FONT][FONT="Verdana"] ) [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]T hücreleri mutluluk hormonu ile güçleniyor. Efendimiz SAV, hastayıziyaret etmenin çok sevap olduğunu bildiriyor. Biz de hastaları ziyaret edip onlara moral vermeliyiz. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Ibn Kayy[/FONT][FONT="Times New Roman"]ı[/FONT][FONT=Times New Roman]m der ki: [/FONT][FONT="Calibri"]“[/FONT][/SIZE][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]”EfendimizinSAV bir hadisinde tedavi yöntemlerinin en değerlisi bulunmaktadır ki, o damorali kuvvetlendirecek sözlerle hastanın gönlünü hoş tutmaktır. Bu sayede,kuvvette bir canlanma meydana gelir ve vücudun ısısı düşer. Böylece bu, hastahastalığını tamamen atmaya veya hafifletmeye yardım eder.”[/FONT][FONT="Calibri"][SIZE=3]”[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bu video bana, yıllar önce okuduğum su molekülü kristalleriyazısını hatırlattı. Önce o yazıyı, sonrasında da kitabımdaki bir yazıyı paylaşarakyazımızı bitiriyoruz: [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]SU KRİSTALLERİ[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]Bedenimizin %80 inin su olduğunu biliyoruz. Japonbilim adamı Masaru Emoto iki bardak suyun birine güzel müzikler ve sözlerdinletmiş, diğerine ise kötü müzikler ve sözler dinletmiş. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]Sonra bu iki bardak suyun molekülleri incelendiğinde,güzel sözler söylenen suyun çiçek gibi ve düzenli, diğerinin ise çok karmaşıkve karamsar şekillerde kristallerden oluştuğunu görmüş. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]Bu nedenle dinlediğimiz müzikler, söylediğimiz,duyduğumuz sözler bizim hücrelerimizin yapısını direk değiştiriyor. Bedenimizsudan oluşuyor. Bu suya nasıl şekiller vereceğimiz bize kalmış. Seslergerçekten çok önemli. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]Müzik; hayatımıza, bedenimize şekil veren çok önemlibir unsur. Dinlediğimiz müziğe göre bedenimiz, düşüncelerimiz, duygularımız vehayatımız şekilleniyor.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]İlişkilerimizde de konuşma ses tonumuz ve şeklimizilişkimizin niteliğini belirliyor. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]Oysa güzel sözlerin etkisi yıllarca kalır unutulmaz.Düşünün size güzel bir iltifatta bulunmuş olan bir arkadaşınızın bu sözünüyıllar geçse de unutmamışsınızdır. Aynı şekilde kötü sözleri de unutmak kolayolmaz. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]Bunlar bedenimizdeki su moleküllerinin şeklinideğiştirmektedir. Güzel bir söz söylediğinizde siz de güzel hissetmeyebaşlarsınız.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=5]EN İYİ İLAÇ:MORAL[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Ocak 1999’da, Hiçunutamam birgün Ankara Dışkapı SSK hastanesinde yatağımda oturuyordum.Pencereden sokakta koşuşturan insanları seyrediyordum. Kapı çalındı. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Çalıştığım işyeri Karel’den Ar-ge Dijital laboratuvarındaki amirimEnder Altın bey ve bütün arkadaşlar ziyaretime gelmişlerdi. Nasıl mutlu oldumanlatamam. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bütün işarkadaşlarımdan Allah razı olsun. Moralim yerine geldi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]ÖzellikleSüha Can arkadaşım benimle işyerinde de çok ilgilenirdi. Bazen öğletatillerinde kıkır kıkır gülerek koluma girerek yemekhaneye inerdik. Çünküyaptığı esprilerle beni güldürürdü. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Süha benim gerçek dostlarımdan biridir. Bazı akrabalarım bile beniaramazdı. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Süha, Almanya’da çalışan babası Ali Can amcaya [/FONT][FONT="Arial"](Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktankısa süre sonra emekliliğin keyfini yaşayamadan 2014’te Adana’da vefat etti.Allah rahmet etsin, mekanını cennet eylesin.)[/FONT][FONT="Arial"] özel tertibatlı bir tekerlekli sandalye getirtmiş. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Süha, 2001’de Karel’den ayrılıp Adana’da ailesinin yanına gitti.Şimdi orada çalışıyor. Şirketten ayrılırken çok ağlamıştım. O da ağladı. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Babasının getirdiği o tekerlekli sandalyeyi arabayla Adana’danAnkara’ya bize getirmişti. O gece bizde kaldı. Yine esprileriyle çok güldürdü. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Allah onasevdikleriyle beraber sağlıklı uzun ömür versin. Günahkarız ama Allah’ın affıve lütfuyla cennete girersek inşallah sonsuza kadar dost oluruz... [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Hastanedebirden arkadaşları görünce çok sevindim. Özlemişim onları. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bana, Celȃl çabuk gel, çizilecek kartlar senibekliyor, dediler. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]O moralle Allah’ın izniyle birkaç gün sonra taburcu edildim. Hastayabu tür moraller ilaçlardan daha etkili oluyor. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]*****[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Başımıza ne gelirse gelsin daima “Bu da geçer Ya Hu! [/FONT][FONT="Arial"](Bu da geçer Ey Allah’ım) [/FONT][FONT="Arial"]demeli, moralimizi hep yüksek tutmalı ve Allah’aiçten dua etmeliyiz… [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]ABD’deki başarılı kalp cerrahımız Prof Dr. Mehmet Öz birröportajında şöyle diyor:[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]* “Duaetmek insanı iyileştirir. Ben inançlı biriyim. Her ameliyatımda mutlaka duaederim. Bence duanın, meditasyon, şifa gibi, iyileştirici özelliği var.Ameliyat sonrası hastalarıma da mutlaka dua ettiriyorum. Bunun sağlıklarınaçabuk kavuşmalarında müthiş bir etkisi var.” [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Evet, moral en iyi ilaçtır. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Celalin Penceresinden[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

Evet en iyi ilaç Moral.. bu bilimsel bi gerçek bunu kendimde bizzat deneyimleyerek yaşayan birisi olarakta söylüyorum Moral motivasyonumuz nekadar yüksek olursa engeller bile diz çöküyor önümüzde, Moralimizi herzaman yüksek tutabilmenin en güzel yolu da neiçin yarrtıldığımızı unutmamak ve hep Allahla iletişim halinde olmak, şükredebilmek,ve tefekkür etmek bunları yapabilirsek bakında görün moraliniz bozuluyor mu ? Tüm bunları yapabilmenin kısa yoluda 5 vakit namazda saklı İşin sırrı da diyebiliriz (!) Hadi kıralım şeytanın bacağını !

Üst Alt