Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelleri aşmak için pedalla: Bisiklet turu yapaya ne dersiniz?

-Gravity-

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba [emoji113]
Konuyu İnşallah doğru yere açmışımdır.

34 yaşındayım ve 12 senedir Öğretmenim.
Sol kolum dirsek altından yok.
Otobiyografi tarzı bir yazım var sayfamda.
Bu adam nasıl biridir derseniz okuyabilirsiniz.

Asıl konuya geleyim.
Sporun bir çok alanıyla iştigal ediyorum ama bu aralar bisiklete çok biniyorum. Günlük 50 km mesafeli sürüşlerde yapıyorum.

Bu yaz tatilinde uzun bir bisiklet turu yapayım diyordum.
Tamamen kendi ihtiyacımı tatmin edecektim.
Fakat sonradan bunu başka nasıl bir amaca hizmet etmek için kullanabilirim derken öğretmen de olduğum için aklıma bir fikir geldi.

Mesela;
Bedensel engelli öğrencilere gayret vermesi için yolculuğumu bedensel engelli öğrencilerin olduğu il/ilçelerden geçecek şekilde programlayacağım.
Süreç ne zamana kadar sürer bilmiyorum ama öncesinden MEB ile bağlantı kurup güzergahım üzerindeki öğrencileri ziyaret edebilirim.
Özellikle bedensel engelli öğrencilere gayret verebilir diye düşünüyorum. Ben doğduğumdan beri dışarıdayım yani ne gördüysem ne duyduysam atladım. Bana çok artısı oldu. Kendini kanıtlamak isteyen arkadaşlarla gün içinde vakit geçirmek istiyorum. Öğretmen olduğum için maalesef Okulların açık olduğu bir sezona denk getiremiyorum.

Bisiklet turu yapan kişilerle görüşmeye başladım şimdiden. Şuan tek başımayım. Yanıma takılan olur mu bilmiyorum :)
Doğa şartlarında tabiri caizse aç susuz kalmaya elverişliyim diye düşünüyorum.
İnsan ilişkilerim iyidir.
Bu macera için nekadar para gider bilmiyorum ama bir ailenin 1 haftalık deniz tatilinden çok gitmez diye tahmin ediyorum. :)

Bu turu gündemde tutabilmek için resim, video ve günlük ile kayıt altına alıp bir blog sitesinde paylaşabilirim. Bu konuda profesyonel değilim ama bir şekilde yapılabilir.

Olumlu olumsuz yorumlara, fikirlere açığım :)

Hocam sen çok youtube izliyorsun diyenleri de duyar gibiyim.

Helal olsun düşüncen yeter diyenleride duyuyorum.

Bakalım sonu nolcak.
Hayır olsun

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt