Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

engelli araç satışı %90 ve üzeri zihinsel engelliler için

ayşe can

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
öncelikle merhabalar kayın validem %92 sürekli ağır özürlü raporuyla benim yanında kalıyor ve onun adına devletin tanıdığı yasalar çerçevesinde raporuyla onuda rahat dışarıya çıkara bilmek için engelli adı altında 1 araç satın aldım aradan 6 yıl geçti ve satmaya karar verdik araca bir müşteri bulduk satış için vasi tayinimizle beraber notere gittik noter bize satış yapamayacaklarını bu aracın satışının mahkeme kararıy satılabileceğini söyledi bu vesileyle aracı satmak için mahkemeye gittik mahkemede bize satış için dosya açmamızı ve mahkeme masralarını yatırmamızı istedi dosyayı açtık sonra bizden araç fiyatını belirlemek için bilir kişi raporu için 450 tl para yatırmamızı söyledi onuda yatırdık araç satışı için 10 gün bilir kişi raporu bekledik daha sonra bilir kişi fiyatı belirledikten sonra araç satışı 15 gün askıda kaldıktan sonra ihale yolu ile aracın bedelinin %20 sini bankaya yatırarak kişiler ve sizin bulduğunuz müşteriniz dahilinde veya dışarıdan katılacak kişilerle açık artırma sistemiyle satışı onaylıyor tabiki bitmiyor daha sora aracı satın alan kişi önce geri kalan %80 parayı da bankaya yatırıyor ve gene bitmiyor dosya hakimin önüne gidiyor sayın hakim eğer canı sıkkın değilse bir imza için 3-4 gün sizi bekletiyor morali bozuksa bir hafta 10 gün bekletiyor belki araç satışında başka varis çıkabilir itiraz edebilir diye tabi ki bitmedi parayı almak için bankaya gidiyorsunuz banka size ödeme yapmıyor çünki mahkeme barayı kayın validenizin üzerine bloke ediyor parayı almanız için o para karşılığında onun adına alınmış bir şeyle bunu ibraz etmeniz ve faturalandırmanız gerekiyor yoksa alamıyorsunuz çünki aracı kim alırsa alsın o araç hiybe etmiş oluyormuş görünüyor ve yanlızca onun adına kullana biliyorsunuz eğer onun adına kulanmazsanız kulanana kadar orada kalıyor başka şey yok yapacak benim yaşadıklarım bunlar arada yazmadığım daha ufak tefek sorunlar var fazla uzamasın diye yazmadım keyfiniz kaçmasın böyle bir araç alırken sonrasınıda düşünün diye yazdım bunları kimse size anlatmıyor ve şok oluyorsunuz
bunun la ilgili bilgisi veya başka kanuni bigisi olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim teşekkürler

Üst Alt