Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli Bireylerin Hayatını Kolaylaştıracak Uygulama Fikirlerinize İhtiyacım Var..?

HasanREİS

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
3
Selamlar,

Ben Hasan Can, yazılım mühendisliği son sınıf öğrencisiyim ve mezuniyet projem için çalışıyorum. Amacım, engelli bireylerin karşılaştığı bir problem ya da ihtiyaç doğrultusunda, onların hayatını kolaylaştıracak bir çözüm sunmak.

Sizlerin deneyimlerinden yola çıkarak, hayatınızı az da olsa kolaylaştırabilecek bir uygulama fikrine ihtiyaç duyuyorum. "Keşke şöyle bir uygulama olsa, hayatımı kolaylaştırırdı," diyebileceğiniz bir öneriniz varsa, bu fikirleri benimle paylaşmanızı çok isterim. Bu sayede, sizlerin ihtiyaçlarına yönelik bir uygulama geliştirerek mezuniyet projemde anlamlı bir katkı sağlamayı amaçlıyorum.

Desteğiniz ve zamanınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

O kadar dertleri olan insanlar varken benimki buyuk dert degil ama sizin mesleginiz alanina giren yazilim olunca yazmak istedim
Birde universite talebelerini cok severim
helede engelliler icin mezuniyet projesinde bizlerin hayatini kolaylastirma dusunceniz beni cok sevindirdi
Cok ileri derecede isitme kayipli olup dudak okuyarak konusmayi anliyorum birtek
Yurtdisinda uzakta olan sevdigim insanlar yazi ile anlasiyorum telefonda konusma anlamadigim icin
Ama bazen toplu olarak birlikte konusululunca bana altyazi aciyoruz
Ne kadar isime yarasada daha duzgun ceviri icin bir seyler olabilirmi
Size projenizde mezuniyet sonrasi basarilar diliyorum

Merhaba
Burda karşılaşmışınızdır : emeklilik şartlarım nelerdir diye soruyorlar ? Bilgileri girip öğrenebilecekleri bir site yapabilirsiniz .

Benzer teşhisli kişilerin aynı anda online sohbet edeceği bir aktivite (skype vs.) yapılabilir.

Katılımcılar dertlerini paylaşır. Çözüm önerisi üretilir.

@HasanREİS,
Selam,

Bu platformu daha kolay ve daha basit şekilde kullanmak için çalışmalar yapabilir misin? WhatsApp gibi basıt uygulama diyorum. Print screen ve video yüklemek çok zor yani hızlı ve basıt olmalı daha geliştirici yapabilirsin.

Merhaba, doğrudan uygulanabilecek proje fikri aklıma gelmiyor fakat tüm engel gruplarının dezavantajlarını azaltan bir fikir üzerine yoğunlaşman harika olur. Örneğin tüm engel grupları ayrımcılık ve kabul edilme konusunda dezavantaja sahip, bunun için sosyal merkezli projeler var fakat teknoloji merkezli projeler zayıf. Tüm engel gruplarını kapsayan projeler bence özgündür.

@Reborn,

Hooop mezuniyet projesi icin calisacak arkadasa is teklifini sonraya birak😊is teklifine fiat sorulur bide

Bu dertten ben de müzdaribim aslında bu sıkıntıyı @OturanBoğa ya söylesek ve bu sitenin tasarımını yapan kişi ilgilense daha iyi olur bence
Video ya da resim yükleyemiyorum Ben de mesela zorlanıyorum WhatsApp gibi kolay olsa ne kadar güzel olur
Ayrıca benim gözlerim de sorun var o yüzden bu yazılanları siyah okusam ve büyümüş halde okusam daha güzel olur diye oturan boğaya söyledim ama herhangi bir şey olmadı.
Bazen yazılanları cidden okuyamıyorum

@GRAHAM BELL,

Hazır yakalamışken bedava platforma güncelleme yapsın istedim.😂 video yüklemeyi beceremiyorum. Zor yani bu platformu kullanmak.

Üst Alt