Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli çocuğu para için idare ediyoruz dedi. Sizce haklı mı?

Ne kadar saçma bu engelli çocuğun sağlıklı olsa o zmanda para için çalış para getir diyecekler yani... İğrenç insanlar arzuları ve istekleri için çocuk yapçak ve engelli olunca para için mi idare edecek sağlıklı olunca da para içn dilendirilrler herhalde ikincide şu bu toplum demek ki artık kimse evlenmek sorumluluk sahibi olma bilinci değilmiş tabi bunda ekonomik sorunlar ve kültür sanırm...

Yok artık...Örnek verecek başka konu bulamamış mı bu şahıs? Zırvalamanın daniskası olmuş.

Mesleki deformasyon olsa gerek. Her şeyi para olarak görüyor.
Ama sadece bu sözde profesör mü böyle düşünüyor? Ben hiç tanımadığım insanlardan bile '' Engelli maaşı alıyor musun? Size bakıcı parası da vardır. Size öncelik var tabi gibi. '' kinayeli sözler duydum. Hatta bazen o kadar meraklıysan engelli maaşı almaya geç sen otur demek ıstiyorum. Bir de her engelliyi maaş alıyor zannediyorlar. Almıyorum deyince inanmıyorlar. Videoyu izlediğimden beri yaşadığım bu sinir bozucu anlar aklıma geliyor. Çok üzgünüm..

Şahsı biraz araştırdım. Diğer konuşmaları da tıpkı bunun gibi tuhaf, ve abartılı. Ciddiye almaya değmez. Herkes kendi zihniyetinden sorumludur. Zaten bu sözleri yüzünden çok fazla eleştiri almış hatta istifası isteniyor. Özür dilemesi yerinde bir davranış olur

Küfredersem engellenirim değil mi :) neyse bu bakış açısına 20 senedir alışık olmam gerek aslında ama yaşadıklarımı,insanların tavırlarını düşündükçe ben de mavidenizim gibi sinirleniyorum. Allah akıl fikir versin,ne diyeyim başka :)

Bizzat çok yakınımdan birisi babannesi üzerinden vergisiz araba alıyordu. Kadın 10 yılı geçkin diyaliz hastasıydı. Öldüğünde torunu 1 yıl daha ölmeseydi arabayı değiştirecektik dedi. İşte bu videodaki adamı haksız yapmıyor bunlar malesef.

Nasıl bir kafa taşıyorsa.:rolleyes: Mukayese ettiği duruma ve sekline bakın.:mad: bunlar gibilerinin sakat çocuğu olduğu zaman vahki vahh çocuğun üzerinden hiç para alamazsa cami avlusuna mı, sokağamı esirgemeyemi nereye ise bırakir..

@Mavidenizim Aynı senin kine benzer bi olay bizim komşumuzda da oldu.Dayılarının hanımı diyalize bağlı onun %90 raporundan mercedes aldılar kadın o arabaya bir kere binmeden öldü onlarada değiştirmek kısmet olmadı. Ben bu tür durumlara çok ofkeleniyorum neden veriliyor yakınlık derecesi neden aranmiyor oğlu veya kardeşinin dışındaki birine raporu kullanma hakkı niçin veriliyor..
Benim Kardeşlerim bir sözüm ile beni anında istediğim yere götürüp getiriyorlar ben ehliyet hakkına sahibim diye raporumun onlara bi faydası yok bunlar çok haksız durumlar.

mineuy10

Özellikle zihinsel engelli çocuklar çok mağdur oluyor. Mesela anne ölünce baba yeniden evlenmek için çocuğunu bakım evine yatırıyor. Benim bahsettiğim diyaliz hastası kadın da otobüsle gider gelirdi hastaneye. "Jip" leri vardı.

Hayatta her sağlıklı insan bir engelli adayıdır.....

Allah razı olsun ya sizden ulan esas o aile üyeleri o çocuğun sırtından geçiniyor o çocuklar idare ediyor

Son düzenleme:
engelli olmasa bile bireyler üç sebepten ötürü çocuk dünyaya getiriyorlar bence
1. soy devamını düşünen kişiler
2. sevmek için masum neşe kaynağı gibi düşüncelere sahip kişiler
3. büyüyünce bize destek olsun, yaşlılığımızda bize bakacak biri olsun yalnız kalmayalım....

zeynep ünal

Özellikle bizim gibi baskın ataerkil toplumlarda 1. ve 3. düşünce en üst sıralarda yer almakta maalesef. İronik olan durum ise, bu ve benzeri düşüncedeki insanların soyu (genellemeyelim) da aynı düşünceye sahip, yani kendini besleyen bi durum var ortada.

zeynep ünal

Haklılık payı var ancak sadece cinsiyete de indirgemeyelim durumu. Mesela;
1. madde için: Biz öldükten sonra mal/mülk devlete mi kalsın, o kadar emek ziyan mı olsun düşüncesi,
3. madde için: Elden ayaktan düştükten sonra kim bakar bize düşüncesi toplumun yaşlı kesiminde mutlaka görülür.

Türkiye'yi baz alıyorum da, 1900 bilmem kaç yıllarında dünyaya gelip neşe için çocuk yapan birey var mıdır bilmiyorum, varsa da gurbetçidir herhalde :) O yüzden yaşını başını almış kişileri çok ciddiyete almayın, devir değiştikçe insanların fikirleri de değişiyor. :rolleyes:

GaribanÖğretmen

"bu ve benzeri düşüncedeki insanların soyu (genellemeyelim) da aynı düşünceye sahip," soydan gelen bir durum var ortada süreğenlik yani bir nevi.
fakat bunun yanı sıra şu gerçekte var ki yeni nesil teknoloji ve bilim çağı çocukları onlara eski tabirle üreyin soyunuz devam etsin baskısını sağlayamazsınız. Ayrıca insanlar artık tek başına evlilik olmadan bir başına da yaşamayı tercih etmeye başladı :) bu konu boyle uzar hocam :)

Üst Alt