Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli ebeveynlerin okuyan çocuklarına devlet yardımı var mı?

dev adam

Üye
Konular
22
Reaksiyonlar
0
selamlar...benim 3 kızım var.büyüğü ünüversite de ortanı lisede küçüğü ortaokul da okuyor.1200 lira emekli maaşıyla geçiniyorum.devletin öğrencilere yardım ettiğini duydum bu konuda bilgisi olan var mı.ne yapmalıyım.nereye başvurmalıyım.cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Sosyal dayanışma Vakfı'na gidip oradan bilgi alabilirsiniz

teşekkür ederim.fakat orayagidecek halim yok.internet üzerinden bir başvuru imkanı varmıki acaba

Imzalamanız gerekli
Başvuru için

Memleketinizin bir vakfı derneği varsa, oralarda burs desteği sağlıyorlar. Ben öğrenciyken bizim kasabanın derneğinden cüzi bir miktar burs almıştım. Akmasa da damlar.Üniversite öğrencisi olan evladınız bursa yada veriş ödemeli krediye başvurup aylık 425 lira alabilir. Bunun işlemleri de internet üzerinden halledilebiliyor. Allah yardımcınız olsun^^ evlatlarınıza da zihin açıklığı versin inşallah.

Amin .sağolun.ünüversiteye giden kızım burs alıyor ama yetmiyor.yurt parası yemesi içmesi zor.

Üniversitedeyken lise-ilkokul öğrencilerine ders vererek harçlığımın bir kısmını çıkarmıştım. Hangi bölümde okuyor bilmiyorum ama yoğunluğu çok fazla değilse belki böyle birşey denemek ister.

Özel sektörde de kurumsal firmaların bir çoğu burs veriyor, internetten takip Edip belirtilen zaman aralığında başvuru yapıyorsunuz. Her biri farklı evraklar istiyor, onları toparlayıp verdikleri adrese gonderiyorsunuz. Genelde de maaş bordronuz, öğrenci belgesi-transkript ve hesap numarası isterler.

Belediyelerin de bursları oluyor, onlara da başvurabilirsiniz. Antalya da Kepez ekmek fabrikası bir çok öğrenciye burs veriyor ama Antalya da ikamet etme şartı var mıydı hatırlamıyorum. Varsa bile telefonla yetkili kişiye ulaşıp durumunuzu anlatmanızın faydalı olacağı kanaatindeyim.

Üst Alt