Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli kimlik belgesi ne kadar sürede çıkar?

dreamfail

Üye
Konular
157
Reaksiyonlar
82
Başvuruyu edevlet üzernden yaptım ve aradan 1,5 ay geçti. Aile sosyal politiikalar müdürlüğünü arıyorum. Sırayla basılıyor diyorlar ama 1,5 ay değerlendirmede durması normal mi? Böyle bir durum yaşayan var mı?

E devletten oluyormu bence oraya gitmen lazim

(Gölge)
[FONT=comic sans ms][SIZE=3]edevletten oluyor[/SIZE][/FONT]. [SIZE=3]geçen sene 15 günde çıkıp[/SIZE] elime ulaşmasına rağmen bu yıl [SIZE=4]1,5 ay geçti[/SIZE] halen değerlendirmede.
kurumu aradım sırayla basılıyor dedi ama aradan baya zaman geçti. gelmesi gerekiyordu şimdiye

Engelli kimlik kartı için 19.08.2024 te başvrudum 21.08.2024 tarihinde hazır, gelip alabilirsiniz diye aradılar.
Bilgi vermek istedim.

Sağlıcakla kalın.

Bugün Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı şubesine gidip teslim alacağım. Posta ile iletilmesi sürecinde kartın ne kadar sürede teslim edildiğini sorarım sizin için.

Sağlıcakla kalın.

@AHMET FATİH ERYILMAZ, bende e-devlet üzerinden başvurdum ama bir sorun çıktı ve ne internetten başvuru yapabildim bir daha ne de elime kimlik geldi. Şimdi raporu yeniledim. Aile sosyal politikalar müdürlüğüne bizzat başvuru yapacağım.

@dreamfail,

bulunduğunuz ilçedeki aile sosyal hizmet bakanlığına gitme sansınız var ise 2-3 günde veriyorlar,e devlet hata veriyor.

@sclafgut,
ben e devletten yaptım aile sosyal hizmetleri müdürlüğünü aradım başvurum ellerine ulaşmış ve şuan posta da gözüküyor dedi bayan tam başvurumun üstünden 18 iş günü geçti hala elime ulaşmadı ve şuan beklemedeyim iş yerim ilçede olduğundan merkeze gitmeye üşendim elden başvuru için işte böyle bekliyorum

@AHMET FATİH ERYILMAZ, engelli kimlik kartı kart sahibine elden teslim edilmek zorunda. Belki siz yokken gelmişlerdi eğer il/ilçe binasına gönderilmiş olabilir. İsterseniz önce iletişime geçin.

@dreamfail,
il müdürlüğü iadeli taahütlü olarak gönderiliyor muhakkak sizi ararlar dedi bakalım beklemedeyim ,işin garip tarafı sistemde kart oluşmuş gözüküyor yeni başvuru yapamam il müdürlüğüne de gitsem neyse bekleyeceğiz ,bu arada teşekkürler ilginize

İstanbul Bayrampaşa. Edevletten basvurdum 28 Ağustos 2024. Hala değerlendirme sürecinde...

Üst Alt