Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli Kimlik Kartı yenileme prosedürü nasıldır?

aliarz

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhabalar,
Engelli kimlik kartı yenileme süresi bugün itibariyle doluyor. Yenileme yapmak için ne yapmam gerekli? Eğer süre tekrar uzatılmazsa babamın kartının yenilenmesi için başvurabilir miyim? Gerekli evraklar nelerdir?

Merhaba,

Engelli kimlik kartı derken tam olarak neyi dediğinizi anlamadım.
Aile sosyal politikalar bakanlığı engelli kimlik kartımı?
Engelli raporu mu ?

Merhaba, evet Aile sosyal politikalar bakanlığının verdiği engelli kimlik kartı, bu kart ile indirimli mobil telefon faturası için başvurdum, süresi doldu dediler. Halbuki bugün son günüydü. Süre uzatılmıştı. Bu kartın yenilenmesi için başvuracağım ama net bilgi bulamadım malesef.

Raporunuz süreli mi ? Sürekli mi ?
Rapor ile alınan birşey bu kimlik kartı.
Raporunuz sürekli ise sorun yok kullanabilirsiniz.
Raporunuz süreli ise ve tarihi gelmişse yeniden rapor aldığınızda yeniden kart başvurusu yapabilirsiniz.

Engelli kimlik kartı için: 1 fotoğraf, geçerli kimlik kartı (nüfus cüzdanı) ve süresi dolmamış engelli belgesi ile aile sosyal pol. müdürlüğüne başvuracaksınız.

Aldığınız engelli raporunun süresi doldu ise
Attığınız görüntü de 2024 yazıyor ama 2025 de yazıyor. O kısmı tam anlayamadım.
Ama şu bir gerçek raporunuzu süresi bitti ise yeniden hastaneye giderek rapor almanız gerekiyor.
Raporu aldığınız hastaneden yeniden randevu alarak raporunuzu yenilemeniz gerekiyor.
Gittiğinizde sağlık kuruluna raporumun süresi doldu, bu yüzden yeniden rapor almamız gerekiyor derseniz, sizi yönlendireceklerdir.

Benimde ilk aldığım rapor 2 sene süreli idi süre dolduğunda tekrar gidip rapor aldım ve 2013 yılından itibaren raporum süresiz olarak verildi.

Rapor babamın adına, ben oğlu olarak kendim başvursam raporu yenilerler mi? Yoksa tekrar hastaneden bölüm bölüm mü görmesi gerekiyor?

Rapor kime alınacaksa tabiki o gitmeli , sen gidince verilecek bir işlem değil bu.
Malesef bölümleri tekrar gitmeniz gerekiyor.

Arkadaşın durumu ile benim durumum sanırım farklı. Sadece bilgi için yazıyorum, bana cevap vermeyip arkadaşa yardımcı olmaya devam edin ltf. Sürekli sakatlık raporum var sakatlık nispeti yüzde kırk. Başbakanlığın olduğu dönemlerde, bundan sanırım 15..20 yıl önce, başbakanlık özürlüler idaresinden aldığım özürlü kimlik kartım ile bu ana kadar kilitli kapıları hep açtım. En son iki gün önce Bolu Gölcük milli parkına bu kartı göstererek araç için para ödemeden (1o5TL) girdim.

Başbakanlık kalktığı için o kartın kullanılmaması gerekiyor aslında, aile sosyal politikalar bakanlığı olarak kartlar değişti.
Şanslısınız demekki dikkat etmiyorlar.
Bu arada raporunuz sürekli bakanlıktan yeni kart alabilirsiniz , ücretsiz birşey sonuçta:)

Valla kardeşim bürokrasi bizlere zorluk çıkartmak, eziyet etmek için her fırsatı aportta bekliyor ve değerlendiriyor. Bu eski tarihli raporumla müracaat ettiğimde emin olun benden yeni rapor isteyecektir raporun sürekli olmasına bakmayacaktır. Yeni rapor almaya gittiğimde de sakatlık oranım düşürülecek AB üyelik aşkına. Selametle

Üst Alt