Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli maaşı ile ilgili sosyal yardımlaşma vakfından ziyarete geldiler

Konular
4
Reaksiyonlar
4
Merhabalar hayirli bayramlar sosyal yardımlaşma vakfindan eve ziyarete gelmisler dosya guncellemesi adinda 10 haziranda anneme 10gun sonra belli olur demisler engelli maasini 2017den beri aliyorum kimse gelmemisti icime merak oldu bayram tatili de girdi araya suan 7gun oldu e devletimde devam ediyor yaziyor bazilari ayni gun iptal olsa olurdu diyorlar internette te aylik odeme donemi basindan iptal edilir diyorlar acaba boyle bir durumla karşılaşan varmı @mka @Kalem abla burdamısıniz

Gelir kriterlerini karşılıyorsan bir şey olmaz rutin kontroldür. Bazılarına her yıl bazılarına 5-6 yılda bir geliyorlar zaten pandemi dönemi 3 yıl kontroller kaldırılmıştı.

@idosente,

Ben evde yoktum annemle kapida karsilasmislar 10 gun sonrami ne belli olur demisler bende merak ettim acikcasi 10 gune ne belli olacak diye annem 70 yasinda anlamamış.

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
Nekadar maaş veriyorlar acaba bende başvurdum ama bayram girdi araya bide bayramlarda ikramiye veriyorlar mı

@oxzd,

Rapor oranina gore benim yuzde 80 di raporum 4196tl veriyorlar sanirim yuzde 40 69 arasi olanlara da 2797tl mi ne veriyorlar insallah basvurun kabul olur

• Beğen
Ben şuan vakifa başvurdum orası %40 ve üzeri 4.800veriyor. orası onaylamazsa sosyal hizmetlere başvuracağım keşke sizde ilk önce vakifa basvursaydiniz

@oxzd, ben 2017den beri kaymakamliktan aliyorum insallah ilk defa geldiler denetlemeye kesmezler maaşımı da olsun 4200de iyidi en azindan ihtiyacimi karsiliyorum iyi kotu.

• Beğen
Tabiki hiç yoktan iyidir. İnşallah kesmezler ihtiyacı olana vermiyorlar. İhtiyacı olmayana veriyorlar. Tasarruf yapılacaksa önce saraydan yapsınlar

@oxzd, syd ye başvurdum ilk defa yeni onaylandı. Vakıfı da düşünüyordum ama merkezi bizim ilde yok. en yakın kastamonu. Onlarda kontejan usulü olduğunu duymuştum. Bölgede yer yoksa bağlatma imkanı yokmuş. Siz hangi ildeydiniz?
Ayrıca daha önceden syd den yardım almış mıydınız? Bunu şu yüzden soruyorum. Gelir testi,vergi vb. işlemler için syd ye gidip başvurunun onaylanmadığını vs. takip etmesi kolay ve eksiklikleri tamamlaması kolay oluyor. Vakıf keşke bana yakın olsaydı :/
Hayırlı olsun size.

• Beğen
@Sansarius, tşk ederim syd alıyorum. Evet ben Samsun'a başvuracaktım.telden aradım boş kontejanımız yok dedi.isterseniz sıraya alalım beklersiniz dedi veya başka ile başvurun dedi bende başka bir ile başvurdum tabi basvurmadan önce kontenjanları boşmuş öğrendim. Evraklarimi kargo ile göndererek başvurdum. Kimse eve gelen giden olmadı zaten gelmiyorlarmış.

@Sansarius, syd bin hangi yardımına başvurdunuz

@oxzd, engelli aylığı için başvurdum. salı günü gittim. dün baktığımda e- devette 4 ünde kabul edildi yazıyor ve provizyon c1 den c3 e değiştirilmiş.
Benim de sıkıntım bu konuda var. İşitme engelliyim ve yan etkisi derin uyku yapan haplar kullandığım için ne alarmı ne de telefonu duyabiliyorum. Uyanık kaldığımda ancak kapı zilini teli görebiliyorum. Syd dekiler "eve geldiklerinde önceden arar haber verirler zaten" dediler. Umarım gelirler de duyamazsam bir problem olmaz.
vakıfı duymuştum ama syd yardımına göre yatış günü belirsiz ve net değilmiş. Ben de bu sebeple net olsun da az olsun diyenlerdenim.
engelli aylığı bağlandıktan sonra doğalgaz ve elektrik yardımına da başvuracağım. Yolum çok uzun

• Beğen
Üst Alt