Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olarak Özel Güvenlik Belgesi alabilir miyim?

yolcu66

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Merhabalar gecen sene 100/61 raporla emekli oldum (seker-koltıkanıklıgı tansiyon vb) su an is arıyorum ama bulamadım.. MERAKIM SU is ilanlarına bakıgımda genelde ÖZEL GÜVENLİK personeli alınıyor.bunun icinde bir SAGLIK RAPORU isteniyor...
SORUM SU:
100/61 raporum var silahlı yada silahsız güvenlik sınavına girdigim zaman ve SAGLIK RAPORU almak istedigimde bunu etkilermi..
Raporum iptal olurmu cevaplarınız icin simdiden tskler saolun saglıklı günler dilegiyle

Sağlık Raporu kursa kayıt olurken istenilen evraklardan biri olup, kursa başlamadan önce alınması gerekmektedir. “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibareli sağlık raporunun Devlet hastanelerinden ve heyetten alınması gerekmektedir. “Silahsız Özel güvenlik olur” ibareli sağlık raporu devlet hastanelerinden veya heyet oluşturan özel sağlık kurumlarından alınabilir.
Silahsız Özel Güvenlik Olur ibareli sağlık raporu için Psikiyatri, Nöroloji, Göz, Kulak Burun Boğaz, Silahlı için bunlara ilave olarak Ortopedi servisinden sağlam raporu almak gerekmektedir. Engeliniz özel güvenlik personeli olmak için herhangi bir sorun teşkil etmiyorsa özel güvenlik için rapor alarak başvuru yapabilirsiniz.

merhaba hocam bir sorum olacaktı engelli raporu olan biri güvenlik sertifikası ala bilmek için devlet hastanesinden ala bilir değilmi yani sonuçta sağlık raporu ve sağlık diğelim ameliyatlıyım vere bileceklermi ki raporu verdiler diyelim askerikte sıkıntı çıkarmı güvenlikçi oldu askerede gider deseler askere göndermezler değilmi zaten muayene oldum 22 yaşındayım askerlik için muaf edi verdim birden bilgi gelse raporun kesilmiş askere gideceksin demezler değilmi bununla ilgilide bilg vere bilirmisin rica etsem ve son bir şey koları kesik biri psikiyaride sağlık taporu isterse kollara bakarlarmı acaba sıkıntı çıkarmı bir şey söylemezsem sağlık raporunu alıp çıksam kimseye bir şey demeden olurmu acaba şimdi kol kesik mallık yapıp eskiden üç beş çizik attık bakmazsalar bir sorun olmaz değilmi lütfen bu konuda cevaplarınızı bekliyorum bu arada raporumun puanı %40

@yolcu66 arkadasim bende seker hastaligi gogus hastaliklari noroloji rahatsizligi var bende silahsiz guvenlik gorevlisiyim seker ve tansiyon hastaligi guvenlik olmaniza mani degil bu calismis oldugum is guvenligi uzmani tarafindanda onaylandi hatta ben emekli olup ayni is yerinde calismaya devam ediyorum

@poyrazöztepe guvenlik icin aldigin saglik raporu ile askerligin hicbir alakasi yok silahli guvenlik sertifikasi alacaksan mecbur devlet hastanesinden alman sart eger silahsiz guvenlik sertifikasi almak istiyorsan özel hastanelerden aldigin saglik raporunuda kabul ediyor e.g.m
Askerlikten muaf olduysan bir daha geri cagirma gibi birsey yok icin rahat olsun kollar kesik derken uzuv kaybimi degil sanirim ciziklerde guvenlik icin hicbir sikinti olmaz
NOT: guvenlik kimlik karti almak icin en az orta okul mezunu olmak sart ilkokul mezunlarina kimlik vermiyorlar sinava girip sertifika alinsa bile kimlik kartini alamasiniz

merhaba benimde sag kolumda doguştan kısalık kas güçsüzlügü yüzde 60 raporum var dogru düzgün iş bulamıyorum bir güvenlik firması ile görüştüm hafif işte şantiye vb işlerde güvenlik işleri var sonuçta güvenlik olupta taş taşıtmıyorlar sizce ben alabilirmiyim nereye gitmem gerekir selamlar

güvenlik görevi kolaymı sandınız insanların hayatı sizin dikkatinize bağlı üstünde çelik yelek belinde tabanca elinde uzun namlulu sıcak soğuk demeden saatlerce ayakta bekle.....

Mrb şeker hastasıyım özel güvelik için heyet raporu alabilirmiyim bilgi verirseniz çok sevinirim

Suan özel şirkette bekçiyim iskur engelli kontenjanindan girdim,10 seneye yakin çalışıyorum bu işi silahsiz güvenlik olarak devam ettirsem bi belge alsam diye düşünüyorum sonuçta is güvenliği ekibi yilda kontrol ediyor saglik kontrolünden geçiyoruz,sizce engelmi ortopedik engelliyim işyerim bi inşaat deposu..

alabilirsiniz ama bu iş engelilere göre değil hele hele mental yada piskolojik rahtsızlığınız varsa bulaşmayın cünkü bu iş stresli bir iş ve uykusuzluk cabası ben 10 yerde çalıştım en fazla bir yerde 2 yada 3 ay durabildim zaten hastalığımın belirtileri ortaya çıkınca yada hasta olduğumu anladıkları an çıkarıyorlar yada çıkmak zorunda kalıyorum şuan tamamen bıraktım güvenliği ekpss hazırlanıyorum

% 42 GÖZLERDEN ENGELLI RAPORUM VAR LAKIN 2020 YILINDA GÖZLERDEN AMELİYAT OLDUM SIKINTIM KALMADI Sağlık raporuda aldım 4 ay önce aldım güvenlik olmama engel olur mu

Üst Alt